Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мораторій на перевірки підприємців встановлений до кінця 2017 року

30 грудня 2016, 12:00
11857
0
Автор:
Реклама

Президент підписав Закон № 1728 - VIII "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", прийнятий Верховною Радою 3 листопада 2016 року (проект № 3153).

Мораторій на проведення органами державного контролю планових заходів по здійсненню державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності встановлений до 31 грудня 2017 року.

Визначені підстави і випадки, коли державний нагляд здійснюється. До 31 грудня 2017 року позапланові заходи державного нагляду проводяться:

- по письмовій заяві суб'єкта господарювання у відповідний орган нагляду про проведення перевірки по його бажанню;

- по рішенню судна;

- у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.

Позапланова перевірка на основі обгрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання його законних прав проводиться органом державного нагляду за погодженням Державною регуляторною службою.

Державна регуляторна служба зобов'язана до початку проведення перевірки оприлюднити на своєму сайті згода на проведення таких заходів. Заборонено проведення позапланових заходів нагляду без обнародування такої згоди.

Законом також визначені права суб'єктів господарювання, зокрема, вони мають право не допускати посадовців органу державного нагляду для перевірки, якщо їм не пред'явлено відповідне узгодження.

Дія Закону не поширюється на стосунки, що виникають при проведенні заходів нагляду (контролю) органом державного регулювання діяльності в сферах енергетики і комунальних послуг, органом, що здійснює державне регулювання ринку цінних паперів, центральним органом виконавчої влади, що реалізовує державну політику в сферах безпеки і окремих показників якості харчових продуктів і тому подібне.

Кабінет Міністрів в 6-місячний термін з дня набуття чинності Закону повинен розробити і ствердити стратегію і програму реформування системи державного наглядузокрема, в частині перегляду контрольних функцій держави з метою їх оптимізації і відповідного скорочення кількості органів державного нагляду і чисельності їх працівників.

Державна регуляторна служба в 2-тижневий термін ствердить форму і порядок надання узгодження на проведення позапланового заходу державного нагляду.

Закон набуває чинності з дня, що йде за днем його публікації, і діє до 31 грудня 2017 включно.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини