Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Учасники ТОВ будуть захищені новим законом

20 грудня 2016, 17:23
9294
1
Автор:
Реклама

Передбачено врегулювання правового статусу товариств з обмеженою відповідальністю і суспільств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності і прекращения,. Також будуть врегульовані права і обов'язки учасників суспільств.

Це передбачено законопроектом № 4666 "Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю"який прийнятий за основу на вечірньому засіданні Верховної Ради 20 грудня.

Так, ТОВ не будуть обмежені у кількості учасників, що дозволить існуючим АТ перейти в цю форму.

Учасників почнуть залучати до процесів управління суспільством і наділять їх широкими повноваженнями для захисту своїх прав і впливу на керівництво. Учасники зможуть звузити своє коло за рахунок викупу доль тих учасників, які не виявляють цікавості до діяльності суспільства і не беруть участь в загальних зборах. Відсутність обмеження максимальної кількості учасників дозволить спростити і пом'якшити процеси оптимізації кількості учасників, а широкі права зроблять неможливим зловживання тиском і примусом в цих процесах.

Вводиться інститут корпоративних договорів (shareholder agreements). Конфлікт між правом учасника вільно використовувати свій голос і необхідністю забезпечити виконання зобов'язань за договором пропонується вирішити, встановивши можливість забезпечувати виконання зобов'язань по таких договорах неустойкою. Вимога безвозмедности договору повинна зменшити риски захоплення контролю над суспільством і змови окремих груп учасників проти інших. Учасники - сторони такого договору, вільні самостійно визначати термін його дії.

У статуті не буде інформації про розмір статутного капіталу і переліку учасників суспільства.

До другого читання проект буде допрацьований. Зокрема, компромісу вимагають питання про виключення учасника суспільства, про викуп успадкованих доль, про корпоративні договори.

Також читайте:

Законопроект про ТОВ: гра в конструктор,

Проект Закону про ТОВ зареєстрований в парламенті ,

Комітет рекомендує ухвалити законопроект про ТОВ,

Акт тижня : чергова спроба врегулювати стосунки в ТОВ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини