Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Договір про пайову участь має бути укладений навіть після прийняття об'єкту в експлуатацію

7 грудня 2016, 16:59
2749
0
Автор:
Реклама

Обов'язок ініціювати укладення договору про пайову участь покладений на замовника будівництва, оскільки вона пов'язана із зверненням замовника в орган місцевого самоврядування.

Визначений частиною 9 статей 40 Закону № 3038 - VI "Про регулювання містобудівної діяльності" і Порядком залучення, розрахунку розміру і використання засобів пайової участі в розвитку інфраструктури населеного пункту (затвердженого місцевою радою) термін (15 робочих днів, але до прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію) встановлений для укладення договору про пайову участь після добровільного виконання стороною цього обов'язку і звернення замовника будівництва в орган місцевого самоврядування з метою укладення такого договору.

Ухилення замовника будівництва від укладення договору про пайову участь до прийняття об'єкту нерухомого майна в експлуатацію є порушенням зобов'язання, яке пряме передбачено чинним законодавством.

Невиконання такого зобов'язання не звільняє замовника будівництва від обов'язку укласти договір про пайову участь, у тому числі і після прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію.

Помилкові висновки судів про те, що частиною 9 статей 40 Закону № 3038 - VI встановлений термін, впродовж якого може бути укладений відповідний договір, і закінчення цього терміну звільняє сторони від необхідності укладення такого договору.

Така правова позиція була сформована Судовою палатою у господарських справах Верховного Суду України в постанові від 30 листопада 2016 року у справі № 3-1323гс16.

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини