Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Дружини не можуть поділити у світовій угоді незареєстрований недострой

2 грудня 2016, 17:00
2899
0
Автор:
Реклама

Затверджуючи світову угоду, суд повинен перевірити, чи не суперечить угода вимогам закону. Суд не затверджує світову угоду, ув'язнену сторонами, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права і інтереси, що охороняються законом.

Такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 23 листопада 2016 року при перегляді справи № 6-1133цс16 про розділ загального майна подружжя за заявою третьої особи.

Згідно ст. 303 ГПК під час розгляду справи апеляційний суд перевіряє законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах аргументів апеляційної скарги і вимог, заявлених в суді першої інстанції. Апеляційний суд не обмежений аргументами скарги, якщо при розгляді справи буде встановлено неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права, які є обов'язковою основою для відміни рішення.

Взявши до розгляду апеляційну скаргу заявника і за результатами її розгляду ухваливши визначення про залишення без змін визначення суду першої інстанції, апеляційний суд вищезгадані вимоги закону залишив без уваги.

Згідно ч. 5 ст. 175 ГПКякщо умови світової угоди суперечать закону, суд виносить визначення про відмову у визнанні світової угоди і продовжує судовий розгляд.

У цій справі суд не перевірив приведені в апеляційній скарзі аргументи про те, що в розділ майна між дружинами увійшли нежитлові приміщення у будівлі житлово-комерційного призначення, яка не завершена будівництвом, не введена в експлуатацію, право власності на приміщення ніким з подружжя у встановленому законом порядку не зареєстровано.

ВСУ повернув справу на новий розгляд в апеляційну інстанцію.

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини