Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Усі випускники внз вільні у виборі місця роботи - Закон підписаний

16 листопада 2016, 09:47
2546
1
Реклама

Президент Петро Порошенко підписав Закон № 1662 - VIII "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" відносно працевлаштування випускників".

Мета змін - привести законодавчі і інші нормативні акти у відповідність з нормами Конституції України в частині забезпечення конституційних прав громадян на працю, а також норм міжнародних конвенцій про заборону примусової праці.

Законом встановлено, що внз не зобов'язані здійснювати працевлаштування випускників. Випускники внз вільні у виборі місця роботи за винятком деяких випадків.

При цьому право на першочергове зарахування у вищі медичні і педагогічні учбові заклади по держзамовленню мають осіб у разі укладення ними договори про відробіток не менше 3-х років в сільській місцевості і селищах міського типу.

Випускникам медичних і педагогічних внз, що уклали вказаний договір, держава забезпечує безкоштовне користування житлом з опалюванням і освітленням в межах встановлених норм.

Крім того, встановлюється, що одним із завдань внз є сприяння працевлаштуванню випускників. А держоргани, до сфери управління яких належать внз, повинні сприяти працевлаштуванню випускників цих внз, здійснювати розподіл випускників вищих військових учбових закладів (вищих учбових закладів із специфічними умовами навчання) для подальшого проходження служби і надавати випускникам інших внз інформацію про наявність вакансій у складі юрособ будь-якої форми власності і підпорядкування для можливого працевлаштування.

Закон набуде чинності з 1 січня 2017 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини