Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Добродійні SMS і дзвінки звільнені від оподаткування - ухвалені закони

6 жовтня 2016, 17:13
1236
0
Реклама

Верховною Радою 6 жовтня ухвалений Закон про внесення змін відносно створення сприятливих умов для впровадження добродійних телекомунікаційних повідомлень (законопроект № 2297).

Законом, зокрема, встановлюється, що добродійне телекомунікаційне повідомлення - це ініційоване з кінцевого устаткування абонента голосове, текстове повідомлення, набір певного номера, використання сигналів тонового набору, які зафіксовані устаткуванням оператора телекомунікацій на телефонний номер, виділений для збору засобів на меті добродійної діяльності.

У разі напряму (здійснення) абонентом добродійного телекомунікаційного повідомлення оператор телекомунікацій зобов'язаний перерахувати заздалегідь передоплачені абонентом, але не використані ним засоби за телекомунікаційні послуги (аванс) в межах невикористаного залишку відповідної неприбуткової організації, у тому числі добродійній організації (окрім політичних партій і кредитних спілок), або територіальній общині на меті добродійної діяльності в строк і на умовах, визначених договором.

Оператор телекомунікацій здійснює збір добродійних пожертвувань з використанням добродійного телекомунікаційного повідомлення серед абонентів на основі договори про публічний збір добродійних пожертвувань, ув'язненого з неприбутковою організацією, у тому числі добродійною організацією (окрім політичних партій і кредитних спілок) або територіальною общиною. При цьому не потрібно видачу доручення операторові від некомерційної організації, у тому числі добродійної організації (окрім політичних партій і кредитних спілок), або територіальної общини.

Таким чином, оператор телекомунікацій буде перераховувати усі засоби добродійного повідомлення відповідного бенефіціара.

Також ухвалений Закон про внесення змін до Податкового кодексу (законопроект № 3467)яким передбачено звільнити від оподаткування ПДВ операції оператора телекомунікацій за поданням телеком-услуг в частині здійснення добродійного телекомунікаційного повідомлення на добродійні цілі.

Крім того, таким платникам податків дозволено зменшувати суми податкових зобов'язань у разі відмови абонента від підписаних, але не отриманих телекомунікаційних послуг, при перерахуванні частини суми передоплати телекомунікаційних послуг в якості добродійної пожертвування при виконанні добродійного телекомунікаційного повідомлення за дорученням абонента.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини