Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Промислово-екологічний" день в Раді: що прийняте?

5 жовтня 2016, 09:55
1286
0
Реклама

Верховна Рада України вирішила розглядати законопроекти по тематичних блоках, і 4 жовтня в парламенті відбувся день екологічної і промислової політики. Розглянемо коротко, які рішення прийняті депутатами.

Екологічний блок

Бізнес перевірятимуть на екологічність


Ухвалений Закон "Про оцінку дії на довкілля"що зобов'язує компанії, які хочуть працювати на тій або іншій території, проходити оцінку наслідків дії на довкілля. Крім того, Закон забезпечить участь громадськості в обговоренні і розвитку територій.

Ухвалений Закон "Про стратегічну екологічну оцінку"яким встановлюється механізм обліку екологічних чинників в розробці і прийнятті проектів документів державного планування. Зокрема, стратегічна екологічна оцінка повинна проводитися в сфері з/х, лісового господарства, рибальства, енергетики, промисловості, включаючи транспорт, регіональний розвиток, управління відходами і так далі

Україна переходить до басейнового управління водними ресурсами

Ухвалений Закон про впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом. Заплановано ввести гідрографічне і водогосподарське районування території України; плани управління річковими басейнами, ризиками затоплення та ін. На сьогодні управління водними ресурсами в Україні здійснюється по адміністративно-територіальному діленню, що обумовлено недосконалістю законодавчої і нормативно-правової бази.

Освободждаются від карної відповідальності особи, що здали радіоактивні матеріали

Ухвалений Закон про внесення зміни в ст. 265 Карного кодексу. Встановлюється, що особа, яка скоїла злочин, передбачене ч. 1 ст. 265 УК (придбання, носіння, зберігання, використання і тому подібне радіоактивних матеріалів без дозволу), звільняється від карної відповідальності, якщо воно добровільно здало органам влади такі матеріали.

Природоохоронне законодавство погоджують з міжнародними угодами

Прийняті за основу законопроекти № 2023, № 3445, № 2604якими передбачається імплементація європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин, про захист від знищення середовища мешкання тварин, замкнете на селекційний відстріл тварин в природних заповідниках і тому подібне

Повноваження з довкілля охорони передадуть облдержадміністраціям

Прийнятий за основу законопроект № 4551який регулює питання передачі повноважень від територіальних органів центрального органу виконавчої влади в області охорони природного довкілля обласним, Київською і Севастопольською міським державним адміністраціям. Також прийнятий за основу законопроект № 1769що уточнює повноваження місцевих органів виконавчої влади по функціонуванню територій і об'єктів природно-заповідного фонду.


Промисловий блок

Мобільні пристрої прирівняють до касових апаратів

Прийнятий за основу законопроект № 4117 відносно лібералізації готівкових розрахунків. Передбачається встановити поняття розподіленої комп'ютерно-касової системи, що дозволить використовувати як термінал звичайні пристрої широкого споживання - планшети, смартфони, ноутбуки, комп'ютери. В результаті підприємці зможуть понизити витрати на придбання РРО.

Депутати хочуть відмінити ввізне мито на металобрухт

Прийнятий за основу законопроект № 3873яким передбачено встановити нульову ставку ввізного мита на відходи і лом чорних металів - замість діючої у розмірі 5 %.

Рада має намір ввести пільги для індустріальних парків

Прийнятий за основу законопроект № 2554а-дяким пропонується встановити строком на 10 років особливості оподаткування податком на прибуток учасників індустріальних парків : перші 5 років по 0% ставці, наступні 5 років по ставці удвічі менше за базову (сьогодні 9%); надати можливість розстрочки строком на 5 років сум ПДВ і так далі

Також прийнятий за основу законопроект № 2555а-дяким пропонується визначити перелік устаткування і комплектуючих, які ввозяться ініціаторами створення і компаніями індустріальних парків, що управляють, без сплати митних платежів для облаштування таких індустріальних парків і здійснення госпдіяльності.

Заплановано змінити правила працевлаштування іноземців

Прийнятий за основу законопроект № 4541яким передбачається врегулювати на рівні закону базові аспекти оформлення дозволу на застосування праці іноземців і посвідки на проживання; надати право отримувати посвідку на проживання в Україні іноземним інвесторам, які мають істотну участь в українських підприємствах, але не працевлаштовані на підприємстві.

Удосконалюється процедура закупівлі енергосервісу

Прийнятий за основу законопроект № 4549яким передбачається вдосконалення окремих положень відносно процедури здійснення закупівель енергосервісу. Прийняття змін дозволить притягати приватні інвестиції в реалізацію проектів по термомодернизации будівель бюджетних установ.

Плануються зміни відносно державних інвестиційних проектів

Прийнятий за основу законопроект № 5105яким удосконалюється проведення оцінки, відбору і моніторингу інвестиційних проектів, для реалізації яких може бути надана держпідтримка. Запланована децентралізація ухвалення рішень по інвестуванню, спрощення процедури отримання держпідтримки для реалізації інвестиційних проектів і так далі

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини