Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Місцева рада не може встановлювати заборони на продаж алкоголю, - АМКУ

28 вересня 2016, 10:14
1442
0
Реклама

У діях Київської міської ради убачаються ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у виді антиконкурентних дій органу влади, заявили в АМКУ.

Йдеться про невиконання міськрадою рішення адміністративної колегії відділення АМКУ від 8 червня 2016 року, яке торкалося заборони міськрадою торгівлі алкогольними напоями у тимчасових спорудах. Оскільки термін реагування на рішення АМКУ вичерпаний в середині липня, а відміни заборони не сталося, Київське обласне територіальне відділення АМКУ підготувало матеріали до господарського суду.

Без узгодження з АМКУ (ст. 20 Закону про Антимонопольний комітет) Киевгорсоветом було прийняте і рішення від 22 вересня 2016 року про заборону на торгівлю алкогольними напоями у нічний час (з 23.00 до 10.00).

У Комітеті відмічають, що згідно Закону про держрегулювання виробництва і обороту спирту, алкогольних напоїв органи місцевого самоврядування можуть встановлювати режим роботи об'єкту торгівлі за умови узгодження з власником, при цьому органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями встановлювати заборони відносно реалізації алкогольних напоїв.

Також в Законі "Про захист економічної конкуренції" говориться, що органи місцевого самоврядування зобов'язані сприяти розвитку конкуренції і не здійснювати яких-небудь неправомірних дій, які можуть зробити негативний вплив на конкуренцію.

Київське відділення АМКУ чекає офіційного обнародування тексту цього рішення міськради, після чого надасть детальнішу оцінку дій органу місцевого самоврядування і вживатиме відповідні заходи.

Джерело: АМКУ

Читайте також:
Місцева рада не має права забороняти продаж алкоголю в нічний час, - ВСУ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини