Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Заплановано спростити постановку платника податків на облік і реєстрацію платників ПДВ

13 вересня 2016, 13:46
786
0
Реклама

ГФС розробила і опублікувала проект наказу Мінфіну "Про затвердження змін в Порядок обліку платників податків і зборів і Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість".

Метою розробки проекту є відміна або спрощення (удосконалення) окремих документів, які представляються платниками податків в контролюючі органи і видаються контролюючими органами платникам податків.

Передбачається відмінити:

- Довідку про постановку на облік платника податків (ф. № 4-ОПП), яка видавалася контролюючим органом. Для платника податків, відомості про яке не підлягають включенню в ЕГР, вводиться нова довідка про постановку на облік - ф. № 34-ОПП;

- Повідомлення про постановку на облік по неосновному місцю обліку (ф. № 16-ОПП), яке видавалося контролюючим органом.

Для постановки платника податків на облік по неосновному місцю обліку проектом вводиться нова спрощена форма заяви (ф. № 17-ОПП)у якій вказуються тільки контролюючі органи, в яких платник бажає стати на облік по неосновному місцю обліку. Така заява може бути подана в контролюючий орган як по неосновному місцю обліку, так і по основному місцю обліку.

Передбачається постановка на облік по неосновному місцю обліку також на основі повідомлення про об'єкти оподаткування чи об'єктах, пов'язаних з оподаткуванням або через які здійснюється діяльність (ф. № 20-ОПП). Таке повідомлення подається в контролюючий орган по основному місцю обліку.

Якщо платник податків визначив в повідомленні по ф. № 20-ОПП контролюючий орган, в якому він бажає стати на облік по місцезнаходженню відповідного об'єкту оподаткування (неосновне місце обліку), то він звільняється від обов'язку представлення додаткових заяв в контролюючі органи по місцезнаходженню об'єктів оподаткування.

Також проектом вносяться зміни в заяву про постановку на облік (ф. № 1-ОПП), згідно з якими при призначенні/зміні бухгалтера необхідно заповнювати тільки розділ, що стосується даних про бухгалтера.

Проект спрощує форму реєстраційної заяви платника ПДВ. Зокрема, з ф. № 1-НДС виключаються відомості про: найменуванні контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника; місці знаходження (місці проживання) платника при первинній реєстрації платником ПДВ; контактних телефонах заявника і відповідальних осіб платника (для юридичних осіб); кількості працюючих і тому подібне

Новою формою заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації платником ПДВ або у разі перереєстрації платником ПДВ особа подає тільки один (перший) лист заяви. Два листи заяви подаються тільки при обов'язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розділ продукції, учасників договору про спільну діяльність, що управляють майном.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини