Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Затверджені правила організації військової підготовки студентів-медиків

26 серпня 2016, 13:54
1018
0
Реклама

Наказом Міноборони, Мінохоронздоров'я і Міносвіти від 29.06.2016 № 322/631/709 затверджена Інструкція про організацію військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби.

Таку військову підготовку на добровільних засадах проходять громадяни, що мають або одержуючі міру вищого медичної освіти не нижче за бакалавра, придатні до військової служби за станом здоров'я і морально-ділових якостей.

Військова підготовка проводиться на кафедрах медицина катастроф і військової медицини вищих медичних учбових закладів або в Українській військово-медичній академії. Громадяни, що навчаються у ВМНЗ, що не мають кафедри МК і ВМ, можуть проходити військову підготовку у ВМНЗ, що мають таку кафедру або в УВМА. Громадяни мають право вибору ВМНЗ, на базі якого вони бажають проходити військову підготовку, за умови відповідності медичної спеціалізації, яку вони мають або отримують у ВМНЗ, військово-облікової спеціальності, по якій проводиться підготовка офіцерів запасу.

Проходити військову підготовку можна по держзамовленню за рахунок засобів держбюджету, передбачених на зміст ВСУ і інших військових формувань, або за рахунок засобів, що поступають від фізичних осіб в якості плати за послуги у сфері вищої освіти, пов'язані з військовою підготовкою (за контрактом).

Зарахування громадян для проходження військової підготовки здійснюється по результатах конкурсного відбору і медичного огляду військово-лікарськими комісіями. Кандидати проходитимуть професійний психологічний відбір, тестування (завдання у письмовій формі і завдання по практичному виконанню нормативів), перевірку рівня фізичної підготовленості кандидатів.

Також в документі детально визначена організація військової підготовки, яка здійснюється в формі учбових занять, самостійної роботи, практичної підготовки, учбового збору, контрольних заходів.

Поточний контроль проводиться шляхом усного опитування, письмової експрес-контрольної роботи, тест-контроля і тому подібне. А підсумковий контроль включає семестровий контроль і випускний іспит.


Відмітимо, що депутати мають намір повернути обов'язкову військову підготовку для студентів-медиків.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини