Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Адмінсудам не підвідомчі спори з держреєстратором про переоформлення іпотеки

28 липня 2016, 15:50
2757
0
Автор:
Реклама

Обнародувана постанова ВСУ у справі 21-41а16у якому говориться про непідвідомчість адміністративним судам справ, пов'язаних із спростуванням дій держреєстратора з переоформлення права власності на предмет іпотеки на іпотекодержателя.

Постанова була прийнята 14 червня 2016 року колегією суддів трьох палат - у адміністративних, господарських і карних справах.

Враховуючи те, що у справі, що переглядається, спірні правовідносини пов'язані з невиконанням, на думку позивача, умов цивільно-правової угоди, колегія суддів дійшла висновку, що суперечка не є публічно-правовою, а витікає з договірних стосунків і повинен вирішуватися судами за правилами ГПК.

Таким чином, обговорюючи питання правильності застосування судами статей 36, 37 Закону "Про іпотеку"колегія суддів вважає, що в цьому випадку неоднаково застосована стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод відносно "суду, встановленого законом". Зважаючи на те, що визначальним принципом здійснення правосуддя у адміністративних справах є принцип офіційного з'ясування усіх обставин у справі і обов'язок суб'єкта владних повноважень доводити правомірність своїх дій або рішень, на відміну від визначального принципу цивільного судочинства, полягає в змагальності сторін, суд, що розглянув справу, не віднесену до його юрисдикції, не може вважатися "судом, встановленим законом" в розумінні частини першої статті 6 Конвенцій.

При таких обставинах прийняті у адміністративній справі судові рішення підлягають відміні з припиненням виробництва по ньому.

Нагадаємо, при расмотрении поділа № 21-286а16 Суд дійшов висновкущо спори, що виникають на стадії ліквідації банку, підвідомчі госпсудам.

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини