Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада уточнила перелік документів, що засвідчують особу

14 липня 2016, 17:15
54318
1
Реклама

Верховною Радою на вечірньому засіданні 14 липня ухвалений Закон "Про внесення змін до деяких законів України відносно документів, що підтверджують громадянство України, засвідчують особу або її спеціальний статус" (законопроект № 3224).

Метою Закону є уточнення переліку документівщо засвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого, визначення правового статусу окремих категорій осіб, усунення правових пропусків в діючому правовому регулюванні.

Так, документами, що надають право громадянинові України на виїзд з України і в'їзд до України, являються:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- дипломатичний паспорт України;
- службовий паспорт України;
- посвідчення особи моряка;
- посвідчення члена екіпажа;
- посвідчення особи на повернення в Україну (надає право на в'їзд до України).

У передбачених міжнародними договорами України випадках замість цих документів для виїзду з України і в'їзду до України можуть використовуватися інші документи.

Закон також встановлює порядок оформлення документів для виїзду громадян України на постійне місце проживання за рубіжзгідно з яким оформлення таких документів здійснюється ГМС. А оформлення документів для залишення на постійне проживання за межею громадян України, які виїхали за кордон тимчасово, здійснюється закордонними дипломатичними установами України.

Також врегульовані деякі аспекти тимчасового обмеження права громадянина України на виїзд з України. У разі введення такого обмеження орган, який його ввів, в1-дневный термін повідомляє про це громадянинові України, відносно якого введено обмеження, і Держприкордонслужбі.

Законом встановлений порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності з питань виїзду з України і в'їзду до України громадян України.

Впроваджується картка трудового мігранта - документ, що засвідчує особу іноземця або осіб без громадянства, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, і що підтверджує законні підстави для проживання в Україні.

Детально регулюється порядок внесення інформації в Єдиний госдемреестрправила його функціонування, порядок проведення ідентифікації і верифікації особи, перелік органів, уповноважених на виконання окремих функцій і так далі

Законом чітко розмежовано види документів з імплантованим безконтактним електронним носієм і без нього. Так, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажа, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідку на постійне проживання, посвідку на проживання, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, якій наданий додатковий захист, карта трудового мігранта містять безконтактний електронний носій. А посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія - не містять безконтактний електронний носій.

Врегульовані і правила стягування админсбора за оформлення документів.

Законом вводиться обов'язок оформлення паспорти громадянина України після досягнення 14-річного віку. Особам, що не досягли 18-річного віку, паспорт видається на 4 року, іншим - на 10 років.

Ухвалення Закону дозволяє усунути правові пропуски в законодавстві і привести Закон про Єдиний госдемреестре і документи у відповідність із законодавством і реаліями сьогоднішнього дня. Зокрема, з'явиться можливість отримати ID- карти не лише 16-річним, але і громадянам із старими паспортами.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини