Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За комуналку доведеться платити по нормах незалежно від квартирного лічильника?

2 лютого 2016, 18:18
12339
26
Автор:
Реклама

2 лютого Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 1581-д "Про житлово-комунальні послуги".

Відмітимо, що минулого тижня (у кінці III сесії ВР) законопроект вже виносився на голосування, але не отримав достатньої кількості голосів, оскільки містить багато спірних норм, які критикували депутати в ході обговорення.

Як заявила нардеп Олена Бабак, представляючи законопроект, Закон має бути ухвалений і почати діяти до 1 липня 2016 року, оскільки тісно пов'язаний із вже прийнятим Законом "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". Останній набуває чинності якраз 1 липня і передбачає, що усі багатоквартирні будинки, в яких до цієї дати не створені ОСМД, місцеві ради передадуть часткою керівником. Саме порядок реалізації повноважень по управлінню багатоквартирними будинками і передбачає законопроект № 1581-д.

Так, він вводить нову послугу "житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком"яка не являестя комунальною (як постачання природного газу, електрики, теплової енергії, гарячої води, централізованого питного водопостачання, водовідведення, поводження з побутовими відходами), і оплачується окремо. Додатково до плати за комунальну послугу споживач платить плату за клієнтське обслуговування для відшкодування виконавцеві відповідної комунальної послуги додаткових витрат, пов'язаних з укладенням договорів про надання комунальної послуги з кожним із співвласників багатоквартирного будинку і адмініструванням цих договорів.

Керівником являється фізична особа - підприємець або юридична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, визначене загальним рішенням, прийнятим у встановленому законом порядку співвласниками відповідного багатоквартирного будинку, а в передбачених законом випадках - органом місцевого самоврядування, яке надає послугу з управління. Керівник отримує право доступу до житла для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного і інженерного устаткування, його установки і заміни, проведення технічних і профілактичних оглядів і перевірки свідчень засобів вимірювальної техніки. Також він може припинити надання житлово-комунальних послуг у разі їх неоплати або оплати не в повному об'ємі в порядку і термін, передбачені законом і / або договором.

Серед обов'язків мешканців - споживачів послуг передбачена плата пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за ж-к послуги (розміри встановлюються законом або договорами). Розмір пені встановлюється в договорі не вище 0,1 % за кожен день прострочення від суми боргу. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 % загальної суми боргу.

Законопроект вводить коммерчесский облік - визначення за допомогою вузла обліку кількісних показників об'єму отриманої споживачем комунальної послуги (окрім послуги з поводження з побутовими відходами), на підставі яких проводяться розрахунки між споживачами і виконавцями комунальних послуг. Таким чином, свідчення лічильників, розташованих в квартирах, (инидивидуальный вузол обліку) не враховуватимуться. За відсутності вузлів комерційного обліку об'єм спожитих комунальних послуг (окрім послуги з поводження з побутовими відходами і послуги з централізованого водовідведення) визначається по нормах споживання. За відсутності вузлів комерційного обліку водовідведення, об'єм наданих послуг визначається на рівні об'ємів спожитої їм питної і гарячої води.

У багатоквартирному будинку облік комунальної послуги (окрім природного газу і електричної енергії, а також послуги з поводження з побутовими відходами) засобами вимірювальної техніки, встановленими в окремих приміщеннях такого будинку, не є комерційним. Свідчення квартирних лічильників враховуються при розподілі між споживачами об'ємів відповідної комунальної послуги, визначеним за допомогою будинкових (групових) вузлів обліку в точці комерційного обліку (у разі їх відсутності - визначених по нормах споживання).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини