Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Комітет ВР схвалив законопроект про орендне житло

29 січня 2016, 13:49
1408
1
Реклама

Комітет ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендує прийняти за основу депутатський законопроект № 3594 про прибуткові і муніципальні будинки.

Основною метою законопроекту є введення інститутів прибуткових і муніципальних житлових будинків. Ринок орендного житла потрібний для задоволення житлових потреб громадян, вважають депутати.

Зараз в Україні відсутня можливість будувати будинки і реєструвати їх як єдиний об'єкт права власності (сьогодні реєструється окремо кожна квартира і нежитлове приміщення)а також передавати їх в управління як цілісний об'єкт нерухомості і використовувати багатоквартирні житлові будинки виключно для надання житлових і нежитлових приміщень в наймання (оренду).

Законопроект визначає статус прибуткових і муніципальних будинків як об'єктів права власності, регулює правовідносини, що виникають у зв'язку з їх створенням, використанням, управлінням і змістом.

Очікується, що ухвалення такого закону вплине на критичну ситуацію на ринку оренди житла в Україні:

- дозволить фізичним і юридичним особам використовувати прибуткові житлові будинки для укладення договорів найму (оренда), що приведе до більшої конкуренції на ринку житла і задоволенні потреб в житлі громадян;

- дозволить органам місцевого самоврядування будувати житлові будинки для соціально незахищених груп населення.

Джерело: ВР

Відмітимо, що
подібний законопроект розроблявся і урядом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини