Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що самовільно відключили центральне опалювання все одно заплатять за послуги, - ВСУ

23 листопада 2015, 09:09
3041
13
Автор:
Реклама

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 11 листопада 2015 року розглянув справу № 6-1192цс15 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалювання і обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

При розгляді була сформульована наступна правова позиція. Відповідно до статті 19 Закону "Про теплопостачання" споживач повинен щомісячно здійснювати плату теплоснабжающей організації за фактично отриману теплову енергію.

Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалювання, постачання холодної і гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 21 липня 2005 року № 630споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалювання і постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалювання і постачання гарячою водою здійснюється в порядку, який затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалювання і постачання гарячою водою забороняється.

Підведення централізованого опалювання до стояка в межах квартири свідчить про виконання послуг позивачем. Таким чином КП "Измаилтеплокоммунэнерго" виконало свої зобов'язання за поданням послуг централізованого опалювання, а відповідач зобов'язаний сплатити зроблені послуги. У разі наміру споживача припинити надання послуг з централізованого теплопостачання, останній не позбавлений можливості передбаченим законом способом провести відключення квартири від мереж теплопостачання.

Таким чином, самовільне відключення від мереж централізованого опалювання не є основою для звільнення від плати за послуги теплопостачання.

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини