У парламенті сьогодні, 11 листопада, зареєстрований законопроект № 3442-1 "Про внесення змін до Кодекс законів про працю України (відносно вдосконалення законодавства по запобіганню і протидії дискримінації з правом Європейського Союзу)" (ініціатори - група депутатів з фракцій НФ і БПП).
Статтю 2-1 КЗоТ (Рівність трудових прав громадян України) пропонується викласти в такій редакції:
"Забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема, порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних і інших переконань, підлоги, стосунки до статевих стосунківетнічного, соціального і іноземного походження, віку, стану здоров'я, інвалідності, сімейного і майнового стану, сімейних обов'язків, місця проживання, по мовних або іншим ознакам, не пов'язаним з характером роботи або умовами її виконання".
Цей законопроект є альтернативним до законопроекту № 3442 (який 10 листопада був внесений в Раду і учора ж розглядався на засіданні, але не був прийнятий).
В порівнянні з варіантом законопроекту № 3442у законопроекті № 3442-1:
- замість слів "гендерній ідентичності, сексуальній орієнтації" значиться "стосунки до статевих стосунків";
- виключені положення про заборону дискримінації за ознаками "підозри або наявність захворювання ВІЛ/СНІД, членства в професійній спілці або іншому об'єднанні громадян, участі в страйку, звернення або наміру звернення до суду або інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам в захисті їх прав".
Але саме зміни, запропоновані законопроектом № 3442, співпадають з поправкою, яку пропонувалося внести в проект Трудового кодексу. Нагадаємо що при прийнятті в першому читанні проекту ТК депутатам не вистачило голосів для того, щоб розглянути можливість обліку вказаної антидискримінаційної поправки при підготовці проекту до другого читання.
Діюча редакція ст. 2-1 КЗоТ: "Україна забезпечує рівність трудових прав усіх громадян незалежно від походження, соціального і майнового положення, расової і національної приналежності, підлоги, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять, місця проживання і інших обставин".