Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бізнес переходить на систему електронних закупівель

11 листопада 2015, 13:09
914
0
Реклама

Зокрема, на Форумі була представлена система електронних закупівель, яка об'єднує увесь пул постачальників і закупників України, - Zakupki.Prom.ua. На цьому торговому майданчику з квітня по жовтень оголошено більше 6 тисяч комерційних закупівель із загальним бюджетом близько 600 мільйонів гривен. "Завдяки проведенню тендерів онлайн, закупники економлять в середньому 15% бюджету, а це мільйони гривен- відмітив директор торгового майданчика комерційних і державних закупівель Zakupki.Prom.ua Микола Жандоров.

Проведення закупівель через електронні торгові майданчики дозволяє закупникам витрачати на 60% менше часу в порівнянні з паперовими тендерами, гарантує прозорість результату і фактично зводить нанівець корупцію. Для постачальників, в основному представників малого і середнього бізнесу, електронні закупівлі - це нові перспективні ринки збуту, клієнти і можливості для розвитку бізнесу.

Один з видатних замовників і користувачів системи електронних закупівель - держава. Річний бюджет держзакупівель перевищує 250 мільярдів гривен. Проте, практично усі вони проводяться по-старому - на папері. Переклад усіх державних закупівель в онлайн очікується в 2016 році. Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов відмітив, що реформа системи державних закупівель вже показала приголомшливі результати. Так, за 9 місяців з моменту старту реформи і впровадження системи електронних державних закупівель Prozorro 1,5 тисяч органів державної влади і місцевого самоврядування почали проводити закупівлі відкрито - через електронні торгові майданчики. За станом на 11 листопада оголошено більше 20 тисяч тендерів на суму більше 5 мільярдів гривен. Завдяки електронним закупівлям державі вдалося заощадити майже 400 млн. гривен.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини