Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суд відмінив тарифи на газ для населення

11 листопада 2015, 10:40
82369
14
Реклама

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконним і недійсним з моменту прийняття постанова НКРЭКУ від 3 березня 2015 роки № 583 "Про встановлення роздрібних цін на природний газ, використовуваний для потреб населення".

Відповідна постанова у справі № 826/9907/15 прийнято 3 листопада 2015 року.

Судом, зокрема, встановлено, що НКРЭКУ, створена Указом Президента від 27 серпня 2014 року № 694/2014 не є правонаступником НКРЕ, а значить, не може змінювати, відміняти акти органу, який знаходиться в процесі ліквідації або ліквідований. Це порушує загальні основи правових принципів, зокрема, юридичній визначеності.

Крім того, постанова № 583 підписано не уповноваженим на це особою - виконує обов'язки голови.

Закон "Про природні монополії" не передбачає такого посадовця як "виконуючий обов'язку голови" і відповідних його повноважень, а отже, повноваження на підписання відповідного рішення НКРЕКУ належить виключно голові, а не що виконує обов'язки голови. Вказана позиція аналогічна позиції, яка виражена Вищим адміністративним судом в однорідному питанні у справі № П/800/167/15.

Нагадаємо, Окружний администартивный суд відмінив зменшення норми споживання газу без лічильника і визнав незаконним постанова про підвищення тарифів на електроенергію. Але, оскільки виникли сумніву в конституційності повноважень Президента по створенню комісії, у Верховый Суд було спрямовано визначення відносно звернення до Конституційного Суду. Справи по тарифах припиняються.

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини