Враховуючи, що статус неприбуткової організації надається тільки підприємствам, установам і організаціям із статусом юридичної особи, то відособлені підрозділи таких неприбуткових організацій без статусу юрособи не підлягають окремому включенню в Реєстр неприбуткових установ і організацій. Такого висновку дійшла ГФС у своєму роз'ясненні.
Нагадаємо, пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 НК встановлено, що платниками податку на прибуток - резидентами є суб'єкти господарювання - юрособи, які здійснюють госпдіяльність як на території України, так і за її межами, окрім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 і 133.5 ст.133 НК.
До неприбутковим організаціямякі відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 НК і не є платниками податку, зокрема можуть бути віднесені:
- бюджетні установи;
- громадські об'єднання, політичні партії, творчі союзи, релігійні організації, добродійні організації, пенсійні фонди;
- союзи, асоціації і інші об'єднання юрособ;
- житлово-будівельні, дачні, садівничі і гаражні кооперативи;
- об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників житлових будинків;
- профспілки, їх об'єднання і організації профспілок, а також організації працедавців і їх об'єднання;
- з/х обслуговуючі кооперативи, кооперативні об'єднання з/х обслуговуючих кооперативів;
- інші юрособи, діяльність яких відповідає вимогам п. 133.4 ст. 133 НК.
Джерело: ГФС
