Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У Україні планується ввести арбітраж ad hoc

20 жовтня 2015, 09:02
2408
2
Реклама

В умовах критично низької довіри до судової системи створення незалежного арбітражу із залученням міжнародних арбітрів допоможе повернути довіру інвесторів до країни, вважає перший заступник Міністра економічного розвитку Юлія Ковалив.

Зміни в системі арбітражу назріли, оскільки представники бізнесу не мають можливості вільного вибору іноземних арбітрів і іноземного права в процедурі міжнародного арбітражу, а також на обмеження можливості розгляду суперечок англійською мовою. Крім того, відсутні механізми реалізації тимчасових забезпечувальних заходів у рамках арбітражного процесу, існують складнощі з виконанням рішень. Як наслідок, провідні компанії вибирають в якості юрисдикції комерційних суперечок Лондон, Стокгольм, Відень і так далі

Одно з ключових напрямів реформування міжнародного арбітражу - це введення арбітражу ad hocтобто, під розгляд окремо взятої суперечки, із залученням міжнародних арбітрів. Арбітраж ad hoc можна досить швидко ввести, оскільки він не вимагає великих інвестицій, численного складу арбітрів або регулярних адміністративних витрат. Залучення авторитетних фахівців зменшує риски корупції, дозволяє забезпечити кращу експертизу і отримати зважені і справедливі рішення.

"Система ad hoc не вимагає наявності масивного суддівського апарату і дає можливість гнучкого залучення арбітрів, яких хочуть вибрати сторони. Зараз йдеться про відкритих списках арбітрівстворенні номінаційного комітету і застосуванні зручних міжнародних процедур. Туди увійдуть 60-70% іноземців з відповідним досвідом, щоб гарантувати прозорість і справедливість рішень", - розповіла Ю. Ковалив.

Для розробки відповідних законодавчих ініціатив при Міністерстві був створений тематичний робочий гурт. Впродовж наступного місяця робоча група финализирует законопроект і представить його на обговорення. Очікується, що погоджений документ буде спрямований на розгляд Верховної Ради до кінця року.

Джерело: Мінекономрозвитку

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини