Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк поновлює регулярні валютні аукціони

16 вересня 2015, 16:54
596
0
Реклама

З метою накопичення міжнародних резервів Національний банк України планує найближчим часом почати практику проведення аукціонів по купівлі іноземної валюти.

У повідомленні НБУ відзначається, що купувати валюту без ризику негативного впливу на обмінний курс гривні регулятору дозволяє багатомісячна стабілізація валютного ринку, а також очікуваний значний приплив в країну валютних надходжень від продажу нового урожаю.

Придбання валюти Нацбанком відбуватиметься в невеликих об'ємах. "Сума валюти, яку купуватиме НБУ, складе до 10 мільйонів доларів США в день. Іншими словами, регулятор може купити, наприклад, 5 або 7 млн доларів США - залежно від суми, яку учасники пропонуватимуть за прийнятною ціною, - пояснює Директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко. - Це також дозволить уникнути тиску на обмінний курс гривні".

Планується, що це будуть аукціони, в яких зможуть брати участь усі банки. Вони зможуть подавати декілька заявок з різними курсами, і Національний банк задовольнятиме заявки, починаючи з найнижчого курсу продажі іноземної валюти.

При цьому регулятор залишає за собою право визнати аукціон таким, що не відбувся, якщо від банків поступлять неприйнятні пропозиції.

Деталі по проведенню аукціонів, зокрема, дата і час, об'єм купівлі і тому подібне, публікуватимуться окремо перед кожним з аукціонів.

Джерело: НБУ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини