Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суд визнав незаконною постанову про підвищення тарифів на електроенергію

16 вересня 2015, 12:00
56444
22
Автор:
Реклама

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконним і недійсним з моменту прийняття постанова НКРЭКУ від 26 лютого 2015 року № 220 "Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню".

Таке рішення було прийнято 8 вересня в справі № 826/6876/15 за позовом Володимира Блащука.

Суд задовольнив заявлені позовні вимоги частково. Постанова НКРЭКУ незаконно, оскільки згідно діючої на момент його прийняття редакції частини 2 ст. 12 Закону "Про електроенергетику" виняткові повноваження по встановленню тарифів на електроенергію були тільки у Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). При цьому такі повноваження були надані НКРЭКУ тільки Законом № 514 - VIII від 4 червня 2015 року, який придбав юридичну силу 16 липня 2015 року.

Також суд відмітив, що владні повноваження, надані суб'єктові саме законом, можуть бути змінені у бік зменшення або можуть бути надані іншій особі тільки законом, а не підзаконним нормативно-правовим актом.

Таким чином, обжалуемое постанова НКРЭКУ про поетапне підвищення тарифів прийнята з перевищенням владних повноваженьвстановлених законом, а саме, ч.2 ст. 12 Закону "Про електроенергетику" і ст. 3 Закону "Про природні монополії".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини