Госрыбагентство ініціює посилення карної відповідальності для рибалк, що здійснюють лов риби електроловом - браконьєрським знаряддям, яке заборонене в Україні.
За перебування на водоймі або в прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову пропонується вести карну відповідальність у виді обмеження свободи на термін від 3 до 5 років або позбавлення волі на строк до 3 років. У разі прийняття таких змін відповідне порушення регулюватиметься виключно Карним кодексом.
Як розповів голова Госрыбагентства Ярема Ковалив, зараз грубе порушення правил рибальства, до якого відноситься і електролов, регулюється КоАП і УК : "Відповідно, в суді порушники можуть домовитися із служителями Феміди. У переважній більшості випадків вони отримують м'який варіант покарання, саме по адміністративному кодексу. Це штраф на суму від 340 до 680 грн. Очевидно, це недостатнє покарання. Лов на електричну вудку є найжорстокішим видом браконьєрства - він не лише вбиває рибу, але і знищує усю екосистему водойми. Практика виключно карної відповідальності поширена у багатьох країнах світу. Впровадження її в Україні дозволить зупинити електролов".
Відповідний законопроект розроблений і поданий на узгодження.
Джерело: Минагрополитики