Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Громадяни зможуть поскаржитися на роботу місцевих чиновників у сфері містобудування

7 вересня 2015, 13:00
1186
0
Реклама

Громадяни і підприємці у разі порушень з боку місцевих чиновників сфери містобудування зможуть поскаржитися на їх дії головним інспекторам будівельного нагляду.

Як мовиться в постанові уряду від 2 вересня "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 і від 14 серпня 2013 р. № 703", инсперкторы ініціюють перевірку таких посадовців і по її результатах приймуть відповідні рішення.

Таким чином, з'являється додатковий механізм впливу на місцеву владу, що повинне зменшити корупційні риски і змусити її працювати ефективніше.

Головні інспектори будівельного нагляду призначаються і звільняються Госархстройинспекцией. Їх завдання - нагляд за усіма установами місцевої влади, які працюють у сфері містобудування. Зокрема, це департаменти і управління містобудування і архітектури, а також новостворені інспекції госархстройконтроля при виконкомах місцевих рад.

До функціям головних інспекторів будівельного нагляду відносяться:

- надання приписів про усунення порушень при видачі органами місцевої влади містобудівних умов і обмежень, будівельних паспортів, реєстрації дозвільних документів у сфері будівництва, перевірок об'єктів будівництва, зупинки виконання будівельних робіт і накладення штрафних санкцій;

- ініціація залучення посадовців до дисциплінарної відповідальності;

- внесення подання на звільнення посадовця в орган, який здійснив призначення;

- відміна і зупинка дії актів уповноважених органів місцевої влади;

- внесення подання на позбавлення посадовця права виконувати деякі види робіт в орган, яким таке право надавалося.

У уряді припускають, що діяльність інспекторів стимулюватиме якісну роботу місцевої влади у сфері містобудування, налагодить ефективний діалог між громадянами і владою, зменшить кількість конфліктних ситуацій навколо резонансних будівництв і зробить новобудови надійнішими, безпечнішими і комфортнішими.

Джерело: Минрегион

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини