Мінкультури наказом від 13.07.2015 № 488 вніс зміни в Інструкцію по веденню квиткового господарства в театрально-видовищних підприємствах і культурно-освітніх закладах.
Зокрема, документ доповнений 2 новими розділами: про особливості ведення квиткового господарства при використанні автоматизованої системи продажу квитків і про повернення квитків.
Встановлені етапи ведення квиткового господарства при використанні автоматизованої системи продажу квитків :
- затвердження репертуару на певний період або ухвалення рішення про проведення культурно-мистецького заходу і внесення вказаної інформації у базу даних автоматизованої системи;
- початок продажу квитків;
- звітність про продаж квитків, їх облік і порядок повернення;
- здійснення контролю.
До початку продажу квитків через автоматизовану систему у базі даних системи формується комплект електронних зображень квитків, що включає квитки на усі глядацькі місця, де проводиться захід.
Кожен квиток повинен мати унікальний ідентифікатор. При поверненні електронного квитка і при подальшому його продажі останній має новий, відмінний від попереднього, унікальний ідентифікатор.
Під час контролю на вході в зал для глядачів, концертний майданчик або інше приміщення, де проводиться захід, повинна здійснюватися ідентифікація квитків контролерами.
Пред'явлення квитка, який вже був ідентифікований і збережений в автоматизованій системі або який не розпізнається такою системою, не надає права на відвідування заходу.
У разі відміни, перенесення або зміни заходу відвідувачі мають право повернути раніше куплені квитки. Повернення засобів відвідувачам проводиться організаторами заходу з пред'явленням документу, що засвідчує особу.
Фінансування витрат, пов'язаних з впровадженням автоматизованої системи продажу квитків підприємствами, організаціями, установами культури, здійснюється за рахунок власних надходжень спецфонду кошторису бюджетних установ, прибутків підприємств, отриманих від власної госпдіяльності, недержавних засобів, притягнених від суб'єктів господарювання і інших джерел, не заборонених законодавством. Закупівля програмного забезпечення, ліцензія на використання якого передбачає виплату винагороди правовласникові (роялті і т. п) у вигляді відсотків плати за надані від імені держави послуги, не допускається.