Мінекономрозвитку в листі № 3302-05/23259-07 роз'яснило, що у випадку якщо можливість оплати робіт, виконаних субпідрядниками, передбачена договором про держзакупівлю, безпосередньо замовником субпідрядникові і внесення змін до договору про закупівлю в частині найменування і реквізитів субпідрядників не є зміною істотних умов такого договору, замовник може укласти відповідну додаткову угоду з дотриманням законодавства.
Згідно частини 1 ст. 838 Цивільного кодексу підрядник має право, якщо інше не встановлене договором, притягнути до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їх роботи. В цьому випадку підрядник виступає перед замовником в якості генерального підрядника, а перед субпідрядником - в якості замовника.
При цьому відповідно до пункту 101 постанови Кабміну від 01.08.2005 № 668 "Про затвердження Загальних умов укладення і виконання договорів підряду в капітальному будівництві" оплата робіт, виконаних субпідрядниками, проводиться на підставі складених ними і підписаних генеральним підрядником документів про прийняття виконаних робіт і їх вартість і може проводитися безпосередньо генеральним підрядником або замовником, якщо це передбачено договором підряду і договором субпідряду.
Згідно з пунктом 20 постанов Кабміну від 27.12.2001 № 1764 "Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва" прийом і оплата робіт, виконаних субпідрядниками, здійснюється генеральним підрядником або замовником на підставі підписаних документів згідно з умовами договору (контракту).
Частиною 1 і 2 ст. 638 Цивільного кодексу передбачено, що договір вважається ув'язненим, якщо сторони в належній формі досягли згоди за усіма істотними умовами договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, які визначені законом як істотні або необхідні для договорів цього виду, а також все ті умови, відносно яких за заявою хоч би однієї із сторін має бути досягнута угода.
Також читайте:
Якщо вартість ремонту менше встановлених законом меж, процедура держзакупівлі не застосовується,
На реалізацію квитків за дорученням не поширюється Закон про держзакупівлі
