Мінекономрозвитку в листі від 16 липня 2015 року № 3302-05/23214-06 роз'яснило, що якщо договір не припинив дію у встановленому законом порядку і зобов'язання прийняті сторонами не виконані, виконання зобов'язань повинне здійснюватися з дотриманням законодавства.
Закон "Про здійснення державних закупівель" 2010 року (у редакції від 27.03.2014) встановлював правові і економічні принципи здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.
Відповідно до вимог частини 5 ст. 40 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному об'ємі, окрім випадків, передбачених в частині 5 ст. 40 Закону. Враховуючи викладене, зміна істотних умов договору про закупівлю може здійснюватися виключно у випадках, вказаних в цій нормі. При цьому внесення таких змін до договору про закупівлю має бути обгрунтованим і документально підтвердженим.
В той же час враховуючи, що 20 квітня 2014 року набув чинності новий Закон "Про здійснення державних закупівель", зміна істотних умов договору про закупівлюув'язненого до 20 квітня 2014 року, може здійснюватися відповідно до умов, визначених частиною 5 ст. 40 Закону в редакції від 27.03.2014 в такому договорі про закупівлю, з урахуванням положенияй Цивільного і Господарського кодексів.
Підстави для зміни або розірвання договору вказані в ст. 651 Цивільного кодексу. Порядок зміни і розірвання господарських договорів передбачений ст. 188 Господарського кодексу.
Також читайте: На реалізацію квитків за дорученням не поширюється Закон про держзакупівлі