Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОП-10 порушень на 234 млн. грн. за результатами перевірок декларацій в березні. Що найчастіше приховують декларанти?

Реклама

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за березень 2025 року завершило 73 повних перевірки декларацій, відібраних за новим ризик-орієнтованим підходом.   

Так, за інформацією НАЗК, у березні 2025 року до компетентних органів направлено 45 обґрунтованих висновків щодо виявлення ознак корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, за яке передбачено кримінальну відповідальність за ст. 366-2 КК України “Декларування недостовірної інформації”.  

Окрім того, за повідомленням НАЗК, складено та скеровано до суду протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП, стосовно начальника ГУ Держппродспоживслужби в м. Києві, який не зазначив у декларації за 2022 рік відомості про квартиру та земельну ділянку дружини. 

Відтак, Національним агентством складений перелік ТОП-10 порушень за результатами повних перевірок, завершених у березні 2025 року: 

1. У народного депутата України в декларації за 2023 рік встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 3,6 млн грн. Обґрунтований висновок скеровано до Офісу Генерального прокурора України (ОГП). 

2. В деклараціях судді Якимівського районного суду Запорізької області за 2022-2023 роки встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 4,1 млн грн. Обґрунтовані висновки скеровано до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). 

3. В декларації колишнього завідувача сектору державних закупівель Міністерства закордонних справ за 2022 рік встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 7,6 млн грн.  Обґрунтований висновок скеровано до Національної поліції України (НПУ). 

4. В декларації колишнього директора Департаменту  інформаційних технологій  Державної судової адміністрації України за 2023 рік встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 1,7 млн грн. Обґрунтований висновок скеровано до НПУ.  

5. У деклараціях депутата Дніпропетровської обласної ради за 2021-2022 роки встановлено ознаки недостовірних відомостей сукупно на понад 37,9 млн грн. Обґрунтовані висновки скеровано до НАБУ. 

6. В декларації депутата Закарпатської обласної ради за 2023 рік встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 19 млн грн. Обґрунтований висновок скеровано до НАБУ.   

7. У колишнього депутата Полтавської  районної  ради в деклараціях за 2022-2023 роки виявлено ознаки необґрунтованості активів на понад 12,4 млн грн та встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 26,4 млн грн, матеріали перевірки долучені НПУ до матеріалів кримінального провадження, матеріали про встановлені ознаки необгрунтованості активів скеровано до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).   

8. В деклараціях депутата Криворізької міської ради за 2022-2023 роки встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 27,8 млн грн. Обґрунтований висновок скеровано до НПУ. 

9. У декларації депутата Хмільницької міської ради за 2023 рік встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 15,1 млн грн. НПУ розпочала кримінальне провадження.  

10. В декларації депутата Криворізької  міської  ради за 2023 рік встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 11 млн грн. НПУ розпочала кримінальне провадження. 

Як просто відстежувати зміни воєнного стану? Дізнаватись зміни в питаннях бронювання, військового обліку на підприємстві, перевірок ТЦК? З новим комплексним рішенням LIGA360. Побачте переваги в дії, замовивши персональну консультацію.

  

Отож, як повідомляють в НАЗК, ознаки недостовірних відомостей встановлені у 36 деклараціях на понад 222 млн грн. Також у двох деклараціях встановлено ознаки необґрунтованості активів на понад 12 млн грн. 

Окрім того, в НАЗК зауважили про те, що серед усіх завершених повних перевірок декларацій, переважна більшість порушень встановлена у деклараціях депутатів місцевих рад, представників обласних та районних державних адміністрацій. 

Слідом за місцевими депутатами відповідного антирейтингу перебувають працівники Національної поліції. Окрім того, до списку порушень декларування також потрапили представники судової системи, державних підприємств, органів досудового розслідування, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, медико-соціальної експертної комісії, митної та податкової служби, один представник військово-лікарської комісії та два народні депутати.  

Разом з тим, в НАЗК зауважили, що початок повної перевірки не означає, що декларант вчинив корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення. Якщо за результатами перевірки встановлено порушення, НАЗК вживає заходів для притягнення особи до відповідальності згідно із законодавством. 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини