Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Центр за поданням правової допомоги спростував заяви Гвоздия про адвокатів "мінюсту"

23 липня 2015, 16:52
919
4
Автор:
Реклама

Координаційний центр за поданням правової допомоги заявив, що 18 липня на семінарі Черкасах заступник Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України, Валентин Гвоздий розповсюдив помилкову інформацію. У зв'язку з цим Центр розмістив інформацію про стан справ по В. Гвоздия, що торкнулися, питанням.

1. Слова В. Гвоздия "Нас з вами сьогодні цікавлять там якимсь там безкоштовними також заходами, яким тренінгами, які насправді мають на меті формування спеціальної співтовариства серед адвокатів, керованої" Центр назвав безпідставним оцінним твердженням. Підвищення кваліфікації адвокатів являестя одним із завдань центру. У 2013 році 43 адвокати, що надають безкоштовну вторинну правову допомогу, були сертифіковані НААУ як допущені до організації і / або проведенню заходів по підвищенню кваліфікації адвокатів. Центр привів кількісні дані по проведених тренінгах і учавствовашим в них адвокатам.

2. Центр спростував слова Гвоздия про постанові Кабінету Міністрів, згідно з яким скарги на адвокатів, що надають безкоштовну правову допомогу, розглядає спеціальний орган при Міністерстві юстиції. Роз'яснено, що не існує ні постанови, ні органу. Скарги на адвокатів, у тому числі, що надають безкоштовну правову допомогу, в порядку дисциплінарного провадження розглядаються виключно кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури. Перед Центром адвокат несе виключно громадянську відповідальність в межах зобов'язань, передбачених відповідним контрактом, так само, як перед клієнтом, який самостійно уклав з ним договір про надання правової допомоги.

3. В. Гвоздий заявив, що "З сотні мільйонів гривен адвокати отримують копійки, а 48 %, згідно з даними офіційного сайту Координаційного центру, бюджету річного використовується на його зміст - на зарплати, на оренду їх приміщень". Центр роз'яснив, що "безкоштовні" адвокати отримують винагороду за свою працю відповідно до умов контракту. В середньому плата за надання безкоштовної вторинної правової допомоги за одним дорученням складає близько 850 грн. При цьому вартість винагороди залежить від кількості дій адвоката, тяжкості злочину, кількості епізодів, кількості співучасників злочину, часу надання допомоги і так далі. Так, в 2014 році адвокат Клименко Андрій Анатолійович отримав винагороду у розмірі 44,1 тис. грн. - обвинувачений був виправданий по 34 епізодам (з 59), зменшена кількість епізодів, застосовані вимоги Закону "Про амністію", обвинувачений був звільнений від від'їзду покарання і з-під варти в залі суду. У 2015 році адвокат Билянская Катерина Аркадіївна отримала винагороду у розмірі 27,4 тис. грн. - підзахисний виправданий і звільнений з-під варти в залі суду. Також роз'яснено, що в 2013 - 2014 роках витрати на оплату праці і оренду приміщень склали 28% від загального об'єму фактичних витрат. З урахуванням інших поточних витрат загальний об'єм фактичних витрат на функціонування системи безкоштовної правової допомоги за період з 2013 по 2014 склав 31%. При цьому 64% від фактичних витрат було спрямовано безпосередньо на оплату послуг і відшкодування витрат адвокатів за поданням безкоштовної вторинної правової допомоги. Статистика витрат :
- з 49,1 млн. грн., використаних в 2013 році, 28 млн. грн. використано на адвокатів, 15,6 млн. грн. - на поточні витрати і 5,5 млн. грн. - на капітальні інвестиції;
- з 78,8 млн. грн., використаних в 2014 році, 54 млн. грн. використано на адвокатів, 23,7 млн. грн. - на поточні витрати і 1,1 млн. грн. - на капітальні інвестиції.

4. Слова Гвоздия "Дізнався в Черкаській області в районі, одному з районів, означає 5 адвокатів, що надають безкоштовну правову допомогу в місцевому центрі, так і 12 співробітників центру" також були опровержены. Згідно опублікованим Центром даним в усіх черкаських центрах адвокатів більше, ніж співробітників.

5. Заява Гвоздия "За гранти, які отримують під виглядом української адвокатури на Мінюст, проти нас з вами ведуть війну" також викликало заперечення Центру. Центр вважає твердження надуманим і таким, що не має ніяких фактичних підтверджень. Основна частина грантів була спрямована на методичне забезпечення, навчання і підвищення професійного рівня саме адвокатів. Усі засоби, які були отримані у формі грантів, використовувалися у рамках виконання державної цільової програми формування системи безкоштовної правової допомоги на 2013-2017 роки. У рамках виконання державної цільової програми в 2013 - 2014 роках за рахунок міжнародних грантів були понесені витрати у розмірі 4,1 млн. грн. Центр вказав напрями, по яких витрачалися гроші і назвав досягнуті результати.

З повним текстом коментаря можна ознайомитися по посиланню

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Арифметик
09.44, 24 липня 2015
Для Тимура.
Публичные (бюджетные) деньги всегда, во все времена и во всех странах служат средством для их распиливания. Больше всего их пилят те, кому поручено их распределять.
Установить распил - ума много не надо, нужно желание. Сегодня его не., завтра...
Если правильно, что из 100% бюджетных средств, выделенных на оплату труда адвокатов, за два года на внутренные расходы центров (аренда, зарплата и т.д) потрачено в среднем 37% - извини за арифметику.
Тогда пусть "так распределяют" и дальше.
Тимур
07.04, 24 липня 2015
А я считаю, что очень хорошо, что в адвокатуру пошли публичные деньги. Вопрос, конечно, как они расходуются, но извините, не пойман - не вор!
адвокат
05.58, 24 липня 2015
Разгонять всех этих дармоедов в центрах надо! Адвокат сам заинтересован повышать свою квалификацию и для этого не надо напрягать людей своими бестолковыми семинарами. А по поводу экзаменов на вторичну правову допомогу так то отдельный разговор, сидят люди не имеющие адвокатских удостоверений и проверяют знания адвоката, ну просто цирк!!! Короче очередная кормушка для снимания сливок с адвокатских взносов!
Ник-Ейм
20.02, 23 липня 2015
Из 100% всех БЮДЖЕТНЫХ средств, выделенных на бесплатную помощь, на содержание аппарата и другие расходы потрачено: в 2013 г. 42,7% и в 2014 г. 31,47 %

Раньше 1 заведующий ЮК, сидя в каморке площадью 10 кв.м., распределял дела по назначению бесплатно и только в крупных городских ЮК получал за это доплату 30-50 р.
Сейчас эти астрономические цифры не помещаются в голове.

ЭЙ, ПРОКУРОРЫ, ПРОСЫПАЙТЕСЬ ! ДЛЯ ВАС ЕСТЬ РАБОТА.

Схожі новини