Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Пропонується ліквідовувати "Аграрний фонд"

22 липня 2015, 13:40
712
0
Реклама

Державна спеціалізована бюджетна установа "Аграрний фонд" не виконує покладені на нього функції цінового регулятора на аграрному ринкуговориться в матеріалах ревізії Державної фінансової інспекції.

Ревізія діяльності установи в період 2013 - 2014 років і I кварталі 2015 року підтвердила, що з початку свого існування ГСБУ "Аграрний фонд" не провів жодної товарної або фінансової інтервенції. Декілька відповідних операцій було здійснено тільки впродовж останніх двох років, переважна більшість з них - з порушенням законодавства. Незважаючи на невиконання ГСБУ функцій по формуванню державного інтервенційного фонду, 26 працівникам в жовтні - листопаді 2014 року було виплачено більше 400 відсотків премій. Порушення законодавства привело до збитків 0,7 млн грн.

Найвищим "досягненням" установи є втрата державних коштів і майна. Наприклад, на початку цього року ревізія встановила фінансові порушення на 9,9 млн грн. Впродовж 2010 - 2014 років в держкомпанії було зафіксовано нестачу 380,7 тис. тонн продукції загальною вартістю 1,2 млрд грн. По цих фактах було збуджено 41 карне виробництво, проводяться досудові розслідування. За станом на квітень 2015 року в ГСБУ "Аграрний фонд" враховувалося лише 3,4 тис. тонн зерна, у той час коли згідно із законодавством запаси повинні складати 20% від внутрішніх річних норм споживання.

Враховуючи наявність системних недоліків, Держфінінспекція пропонує ліквідовувати ГСБУ "Аграрний фонд", передавши його функції ПАО "Аграрний фонд".

Також ініційовано вжиття негайних заходів по відшкодуванню збитку і недостач, притягненню до відповідальності винних.

Нинішній керівник "Аграрного фонду" Валентин Олексийчук виконує обов'язки директора з березня 2015 року. До цього з 2012 року посаду обіймав Володимир Дрань, який був відсторонений від виконання обов'язків голови установи наказом Минагрополитики.

Джерело: Минагрополитики

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини