Виробництво Уповноваженого Верховної Ради з прав людини по зверненнях громадян показало порушення гарантованого Конституцією права на соціальний захист. Йдеться про тимчасову втрату працездатності у випадках, коли неможливо встановити місцезнаходження страхувальника-працедавця, який згідно з чинним законодавством повинен призначати і виплачувати відповідне матеріальне забезпечення (посібник при тимчасовій непрацездатності, вагітності і пологам).
Вирішення цього питання стало можливим після прийняття Закону № 77 - VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування і легалізації фонду оплати праці"яким, серед іншого, був змінений Закон про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Так, згідно ч. 1 ст. 30 вказаного Закону обов'язок по нарахуванню і виплаті матеріального забезпечення застрахованим особам в даному випадку покладений на робочий орган Фонду соцстраху за місцем проживання або перебування таких осіб в порядку, встановленому правлінням Фонду.
У виконання вказаних вимог впродовж 6 місяців з дня набуття чинності Закону має бути прийнятий відповідний підзаконний нормативно-правовий акт (порядок). Проте досі такий документ не прийнятий.
Відсутність необхідного порядку призводить до того, що відповідна категорія осіб опинилася в ситуації невизначеності і не може отримати гарантовані законодавством виплати.
Це стало основою для внесення Голові правління Фонду соцстраху Олегу Шевчуку представлення Уповноваженої з прав людини з пропозицією вжити невідкладні заходи відносно розробки і прийняття порядку призначення і виплати матеріального забезпечення застрахованим особам робочими органами Фонду у разі неможливості встановити місцезнаходження страхувальника-працедавця.
За інформацією прес-служби Уповноваженого