15 липня 2015 року в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося засідання за позовом громадської організації "Трансперенси Интернешнл-Україна" до Кабінету Міністрів, його Секретаріату і уповноваженого обличчя Секретаріату - заступника Міністра Роману Гребе.
У зв'язку з особливим порядком розгляду частини позовних вимог і щоб уникнути затримки розгляду справи, судом розділені позовні вимоги ОО "Трансперенси Интернешнл Україна" і виділено в окреме самостійне виробництво частину позовних вимог про визнання незаконним, недійсним і таким, що не відповідає Закону "Про запобігання корупції" постанови Кабміну від 27.05.2015 № 353яким були внесені зміни в Положення про проведення конкурсу з відбору кандидатів на посаді членів Національного агентства з питань запобігання корупції.
У повному об'ємі відмовлено в задоволенні позовних вимог "Трансперенси Интернешнл-Україна" про визнання протиправними дій, відміні розпорядження Кабміну від 05.06.2015 № 581-р "Про затвердження складу конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаді членів Національного агентства з питань запобігання корупції" і відміни результатів конкурсного відбору.
За інформацією прес-служби Окружного адмінсуду м. Києва
Як відмічають у "Трансперенси Интернешнл Україна", спочатку до суду було подано 2 окремі позови: про відміну результатів виборів громадської частини конкурсної комісії Агентства, а також про відміну актів Кабміну по складу комісії. Під час попереднього розгляду справи 24 червня Окружний адмінсуд вирішив об'єднати ці справи, оскільки вони мають загальну основу. А вже при розгляді справ по суті суд вирішив знову їх роз'єднати.
Також в організації вважають, що судді не побачили порушень в тому, що більшість громадських організацій, які вибирали частину конкурсної комісії Агентства, не надали документів, що підтверджують їх досвід роботи по запобіганню корупції впродовж року, як це передбачено в законодавстві. Також, вони не врахували той факт, що представник Кабміну Роман Греба допустив до участі в громадських зборах усі організації, що подали заявки, незважаючи на їх професіоналізм в антикорупційній сфері. Суд не взяв до уваги і те, що кількість недійсних бюлетенів для голосування за членів громадської частини комісії Агентства виявилася більшою, ніж це вказано в протоколі ініціативних зборів.
Позовна вимога про визнання незаконним змін Положення про проведення конкурсу на посаді членів Агентства, виділене в окрему справу, торкається того, що згідно із Законом "Про запобігання корупції" комісія повинна складатися з 8-ми людина, а Кабмін затвердив склад конкурсної комісії в кількості 7-ми людина без представника Верховної Ради.
Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.