СБУ наказом від 29 травня 2015 року № 371 ствердила Інструкцію про призначення і проведення судових експертиз і експертних досліджень.
Згідно з документом, експертизи проводяться співробітниками - військовослужбовцями СБУ і працівниками, що уклали трудовий договір з СБУ, яким за результатами атестації присвоєна кваліфікація судового експерта по певній експертній спеціальності і зведення про яких внесені в державний Реєстр атестованих судових експертів.
У документі відзначається, що експертами СБУ виконуються такі категорії судових експертиз : первинні, додаткові, повторні, комиссионные і комплексні.
Основою для проведення експертизи являється документ (постанова, визначення) про призначення експертизи, складений уповноваженою особою, або письмове звернення потерпілого або сторони захисту карного виробництва, а також позивача, відповідача або їх законних представників, в якому обов'язково вказуються реквізити, перелік питань, поставлених на дозвіл експертизи, а також об'єкти, що підлягають дослідженню.
Основою для проведення експертного дослідження являється письмова заява ініціатора проведення експертного дослідження.
У випадках, передбачених законодавством, експертний підрозділ направляє уповноваженій особі довідку фактичної вартості проведення експертизи (дослідження).
Термін проведення експертизи (дослідження) встановлюється залежно від складності досліджень з урахуванням навантаження експертів в межах:
- 10 календарних днів - відносно матеріалів з невеликою кількістю об'єктів і простих по характеру досліджень;
- 30 календарних днів - відносно матеріалів з середньою кількістю об'єктів або середньою складністю по характеру досліджень;
- 60 календарних днів - відносно матеріалів з великою кількістю об'єктів або складних по характеру досліджень;
- понад 60 календарних днів - по матеріалах з дуже великою кількістю об'єктів або особливо складних по характеру досліджень, при цьому термін виконання не повинен перевищувати 90 календарних днів.