Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ВСУ вказав, як застосовувати Закон про мораторій на стягнення іпотечного майна

30 червня 2015, 18:00
3686
0
Автор:
Реклама

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 10 червня 2015 року розглянув справу № 6-333цс15предметом якого була суперечка про стягнення заборгованості і звернення стягнення на предмет іпотеки. Була сформульована правова позиція відносно застосування Закону "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті".

7 червня 2014 року набув чинності Закон "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті" (далі - Закон про мораторій). Поняття "мораторій" в цивільному законодавстві визначається як відстрочення виконання зобов'язання (пункт 2 частини 1 ст. 263 ГК)повною мірою відповідає лексичному значенню цього слова, яке розкривається в тлумачному словнику української мови.

Отже, мораторій є відстроченням виконання зобов'язання, а не звільненням від його виконання. Тому мораторій на стягнення майна, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті, встановлений Законом про мораторій, не позбавляє кредитора права на звернення стягнення на предмет іпотеки (запоруки) у разі невиконання боржником зобов'язань за договором, а лише тимчасово забороняє примусово стягати (відчужувати без згоди власника) вказане майно.

Рішення судів про звернення стягнення на предмет іпотеки, прийняті до і після ухвалення Закону про мораторій залишаються в силі, а їх виконання припиняється до удосконалення механізму, передбаченого пунктом 3 Закони про мораторій.

Крім того, згідно з пунктом 4 Закони про мораторій впродовж дії цього Закону інші закони України з питань майнового забезпечення кредитів діють з урахуванням його норм. Рішення ж суду в частині звернення стягнення на предмет іпотеки на час дії Закону про мораторій не підлягає виконанню.

Нагадаємо, в особливій думці у справі № 6-58цс15 суддя ВСУ вказав правильним відмовляти в стягненні іпотеки зважаючи на мораторій

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини