Законодавством не передбачено внесення змін до документів, що встановлюють право (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадок, договір купівлі-продажу, міни, дарування і тому подібне) у зв'язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об'єкт нерухомого майна. Тому документи є дійсними і не вимагають заміни або отримання нового документу, що встановлює право.
В той же час, за власною ініціативою або у разі потреби (продаж, дарування, і ін.) власник майна (у тому числі земельної ділянки), відносно якого сталися зміни в назві вулиці (проспекту, провулка і т. п), відповідно до законодавства має право звернутися в орган держреєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін до Держреєстру речових прав на нерухомість.
У разі потреби здійснення нотаріальних дій з нерухомістю (продаж, спадкоємство, дарування і т. п.) в місцевій раді можна отримати довідку про перейменування вулиці. На підставі документів, що встановлюють право, із старою назвою вулиці і такої довідки нотаріус видає новий документ, що встановлює право, з новою назвою вулиці.
Внесенням змін адреси в паспорт займаються територіальні підрозділи ГМС. Але у громадян немає обов'язки після перейменування вулиці міняти штамп про реєстрацію. Перереєстрація може проходити під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміні прізвища і тому подібне, тобто - коли у людини виникає потреба.
До речі, згідно Закону про заборону символіки тоталітарних режимів (прийнятий ВР, але ще не підписаний Президентом)реєстраційний збір не стягується за проведення держреєстрації змін місця проживання фізичної особи у зв'язку з перейменуванням об'єктів топонімії населених пунктів.
Джерело: КМДА