Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Запропоновано ввести акцизний збір на енергетичні напої

28 квітня 2015, 12:30
742
0
Реклама

У парламенті зареєстрований законопроект № 2740 відносно введення ставок акцизного збору на енергетичні напої (автор - нардеп Валентин Ничипоренко, "Відродження").

Пропонується доповнити Податковий кодекс поняттям "енергетичний напій" - газований або негазований безалкогольний напій (за винятком чаю, кави і напоїв на основі кавових і чайних екстрактів), який містить кофеїн з будь-якого джерела походження в кількості, що перевищує 150 міліграм/л і інші компоненти, які стимулюють центральну нервову систему, перелік яких і максимально допустимий рівень їх концентрації в енергетичних напоях визначається центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

Згідно з проектом, ставка акцизного збору за 1 літр енергетичного напою складає 7 грн..

Депутат вважає, що у разі прийняття таких змін буде здійснена спроба узабезпечити суспільство від надмірного споживання енергетичних напоїв (збільшиться їх ціна - знизиться попит - зменшиться добова норма їх споживання), адже в результаті вживання такого напою понад норму можливе значне підвищення артеріального тиску або рівня цукру в крові. Крім того, збільшаться надходження до держбюджету.

Відмітимо, що раніше був зареєстрований законопроект № 2470, спрямований на зменшення споживання енергетичних напоїв іншими методами.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини