Указом від 21 квітня 2015 року № 223/2015 Президент відновив Положення про порядок здійснення помилування.
Передбачено, що особи, засуджені за здійснення корупційних злочинівможуть бути звільнені від відбуття покарання в порядку помилування після фактичного від'їзду ними термінів, встановлених ч. 3 ст. 81 Карного кодексу (терміни для УДО).
Підготовку матеріалів до розгляду клопотання про помилування і повідомлення заявника про результати такого розгляду здійснює Департамент з питань помилування Адміністрації Президента (раніше - Управління з питань помилування Адміністрації Президента).
Клопотання про помилування і підготовлені Департаментом матеріали заздалегідь розглядаються Комісією при Президентові з питань помилування.
Нагадаємо що під час розгляду клопотання про помилування враховуються:
- ступінь тяжкості скоєного злочину, термін відбутого покарання, обличчя засудженого, його поведінка, щире розкаяння, стан відшкодування завданого збитку або усунення заподіяної шкоди, сімейні і інші обставини;
- думка адміністрації установи виконання покарань або іншого органу, виконуючого покарання, спостережливої комісії, служби у справах дітей, місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, громадських об'єднань і інших суб'єктів про доцільність помилування.
За результатами попереднього розгляду клопотань про помилування і матеріалів, підготовлених Департаментом, Комісія вносить Президентові пропозиції про застосування помилування. Про помилування засудженого Президент видає Указ.
Попереднє Положення було затверджено 16.09.2010 Віктором Януковичем.