Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розширений перелік нацстандартов, що визначають криптографічні алгоритми і протоколи

16 лютого 2015, 09:28
1689
0
Реклама

Міністерство економічного розвитку і торгівлі наказом від 30 грудня 2014 роки № 1493 методом підтвердження прийняло європейські і міжнародні нормативні документи як національні стандарти України.

З 1 січня 2016 року у Україні набувають чинності 55 міжнародних і європейських стандартів. Серед них 32 визначені Переліком міжнародних і європейських стандартів, інших актів технічного регулювання для гармонізації з метою реформування, розвитку і забезпечення интероперабельности системи електронного цифрового підпису, затвердженим наказом Міністерства юстиції і Адміністрації держспецзв'язку від 25 грудня 2014 роки № 2170/5/703. З них 15 прийнято повторно у зв'язку зі зміною міжнародних стандартів-оригіналів. Йдеться про найбільш поширених у світі криптографічних алгоритмах і протоколах - RSA, DSA, KCDSA, ECDSA, EC KCDSA, EC - GDSA т.д.

Ця подія має істотний вплив на введення єдиних вимог для застосування криптографічних механізмів, зокрема, в ключових елементах інфраструктури відкритих ключів ЭЦП в Україні.

У 2014 році Мінекономрозвитку прийняте ще два національні стандартиякими визначаються криптографічні алгоритми української розробки:

- функція хешування (ГОСТ 7564:2014, розроблений на замовлення держспецзв'язку у виконання наказу Мінекономрозвитку від 2 грудня 2014 року № 1431набуває чинності з квітня 2015 року)

- алгоритм симетричного блокового перетворення (ГОСТ 7624:2014, розроблений на замовлення держспецзв'язку у виконання наказу Мінекономрозвитку від 29 грудня 2014 роки № 1484, набуває чинності з липня 2015 року).

Криптографічні алгоритми, визначувані цими стандартами, є гнучкими, підтримують розмір блоку і довжини ключа від 128 до 512 біт, що є унікальним у світі. Криптографічні перетворення, вживані в алгоритмах, що відповідають сучасним вимогам відносно рівня криптографічної стійкості і швидкодії. Алгоритми розроблені з урахуванням існуючих і потенційних погроз, необхідності їх активного використання впродовж декількох наступних десятиліть, враховуючи інтенсивний розвиток інформаційних технологій. ГОСТ 7624:2014 визначає десять різних режимів роботи (застосування), які широко поширені відповідно до міжнародного стандарту ISO/IEC 10116:2006.

Держспецзв'язки після офіційної публікації текстів вищезгаданих стандартів буде готова проводити підтвердження відповідності засобів КЗИ національним стандартам, у тому числі гармонізованим з європейськими і міжнародними.

В той же час держспецзв'язки продовжить розвивати стандартизацію вітчизняних криптографічних алгоритмів і протоколів, не обмежуючи застосування гармонізованих стандартів в продуктах для захисту конфіденційної інформації, а також зосередить зусилля на використанні кращих практик їх застосування для захисту інформації, вимога відносно захисту якої встановлена законом.

За інформацією Держспецзв'язки

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини