Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада збирається відкрити реєстри і зобов'язати розкривати кінцевих бенефіціаріїв

Реклама

На сьогоднішньому засіданні Верховна Рада ухвалила за основу законопроект № 5114 відносно визначення кінцевих выгодоприобретателей юридичних осіб і публічних діячів.

Проект передбачає внесення змін до Господарського кодексу, Карного кодексу, Карного процесуального кодексу, законів "Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму""Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень". Зміни спрямовані на встановлення механізму виявлення фізичної особи - кінцевого выгодоприобретателя, а також вільного доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Кінцевим выгодоприобретателем юрособи визначається фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юрособи безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування усіма активами або їх значною долею, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також здійснення угод, які надають можливість визначати умови госпдіяльності, давати обов'язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління, або який має можливість чинить вплив шляхом прямий або опосередкований (через інше физ- чи юрособа) володіння один особа самостійно або спільно з пов'язаний физ- і / або юрособами доль в юридичній особі у розмірі 25 або більше відсотків статутного капіталу або прав голосу. При цьому фізичною особою - кінцевим выгодоприобретателем не може бути особа, що має формальне право на 25 або більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але що є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або що є тільки посередником відносно такого права.

Господарський кодекс планується доповнити статтею, яка зобов'язує усі підприємства (окрім державних і комунальних) встановлювати свого кінцевого бенефіціаріярегулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього і надавати її державному реєстраторові, у випадках і в об'ємі, передбачених законом.

Непредставлення керівником юрособи або уповноваженою особою інформації про кінцевий бенефіціарій чи представлення свідомо помилкової інформації буде каратися штрафом від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян або громадськими роботами на термін від 160 до 240 годин.

У свою чергу, в Єдиний державний реєстр юрособ і фізосіб-підприємців включатимуться відомості про перелік засновників (учасників) юрособи; інформація про кінцевий бенефіціар (прізвище, ім'я, по батькові, країна громадянства, серія і номер паспорта громадянина України або паспортний документ іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника (податків за наявності); інформація про структуру власності засновників - юрособ (окрім політичних партій, творчих союзів і їх територіальних осередків, адвокатських об'єднань, торгово-промислових палат, держорганів, органів місцевого самоврядування і їх асоціацій), яка дає можливість встановити фізосіб - власників істотної участі.

Також проект предусматривет нову редакцію ст. 28 Закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень". Пропонується встановити, що інформація про зареєстровані права і їх обтяження з Реєстрі прав, являється відкритою і загальнодоступною. Усі охочі можуть отримати інформацію виключно по об'єкту нерухомого майна в електронній формі через офіційний сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері держреєстрації прав. Для отримання інформації про нерухомість в паперовій формі необхідно подати заяву в орган держреєстрації прав або нотаріусові.

Уповноважені держоргани і їх посадовці, а також нотаріуси дістають безпосередній доступ в Реєстр за допомогою цифрового підпису. Вони можуть здійснювати пошук інформації як по об'єкту нерухомості, так і по суб'єктові права. Інформація про зареєстровані права і їх обтяження, отримана в електронній або паперовій формі являється офіційною і використовується відповідно до законодавства.

За заявою власника або іншого правовласника орган держреєстрації прав надає інформацію у формі виписки про осіб, що отримали відомості про зареєстровані права і їх обтяження на нерухоме майно, яке йому належить.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини