Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Урядовий законопроект про санкції ухвалений за основу

Реклама

243 народні депутати підтримали ініціативу Кабміну про введення санкцій за посягання на суверенітет України і прийняли в першому читанні проект Закону про санкції (зареєстрований під № 4453а). В ході обговорення парламентарі підкреслювали необхідність внесення правок в законопроект. Зокрема, було запропоновано застосовувати санкції тільки до іноземних держав, підприємств і громадян (у проекті передбачена можливість застосування санкцій і до українців). Також депутати не були згодні з процедурою ухвалення рішень про застосування санкцій. Арсеній Яценюк погодився обговорити пропозиції народних депутатів і повернутися до голосування по законопроекту сьогодні в 16:00.

Законопроектом передбачено 29 видів санкцій, серед яких блокування активівобмеження торгових операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, припинення виконання економічних і фінансових зобов'язань, анулювання або припинення ліцензій. Пропозиції про санкції виносяться на розгляд Ради національної безпеки і оборони Верховною Радою, Президентом, Кабміном, Нацбанком, СБУ. У свою чергу, СНБО приймає рішення про застосування санкції, яке вводить в дію Президент спеціальним Указом. Рішення об припинення міжнародного договору приймається Верховною Радою за уявленням СНБО.

Санкції можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземному юр- чи фізособі, громадянам України, юрособам, створеним за законодавством України, а також іншим суб'єктам.

Детальніше про проект: Які санкції підготував Кабмін?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини