Ухвалення рішення відносно необхідності складання графіка документообігу відноситься до компетенції конкретного підприємства, при цьому за основу може бути узята форма графіка документообігу, затверджена Положенням про документи і документообіг у бухгалтерському обліку від 29 липня 1983 року. Це роз'яснено в листі Мінюсту № 151-0-2-14/6.1.
В той же час пунктом 5.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку передбачено, що в цілях впорядкованості руху і своєчасного отримання для записів у бухобліку первинних документів наказом керівника підприємства, установи встановлюється графік документообігу, в якому вказуються дати створення або отримання від інших підприємств і установ документів, прийому їх до обліку, передачі в обробку і в архів.
Виходячи зі змісту положень нормативно-правових актів відносно організації бухобліку графік документообігу слід розуміти як документ, оформлений у вигляді схеми або переліку робіт із створення, перевірки і обробки документів, які виконуються кожним підрозділом підприємства, установи, а також усіма виконавцями з вказівкою їх взаємозв'язку і термінів виконання робіт.
Частина п'ята ст. 8 Закону "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні", дія якого поширюється на усіх юрособ незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, встановлює, що правила документообігу і технологія обробки облікової інформації підприємством затверджуються самостійно.