Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які реформи плануються у зв'язку з наданням кредиту МВФ?

7 травня 2014, 12:23
267
0
Реклама

Як вже повідомлялосяСтаранна рада Міжнародного Валютного Фонду (далі - МВФ) 30 квітня 2014 р. затвердила дворічну домовленість про кредит "стэнд-бай" (СБА) для України. Сума домовленості складає 10,976 млрд. СДР (приблизно 17,1 млрд дол. США, 800 відсотків квоти), і вона затверджена у рамках політики надзвичайного доступу до ресурсів Фонду. Про це говориться в офіційному прес-релізі МВФ від 30.04.2014 р. № 14/189.

Економічна програма офіційних органів, підтримувана МВФ, націлена на відновлення макроекономічної стабільності, зміцнення економічного управління, підвищення міри прозорості і досягнення активного і стійкого економічного зростання при одночасному захисті найуразливіших верств населення.

Затвердження СБА дозволяє негайно перерахувати Україні 2,058 млрд. СДР (приблизно 3,2 млрд. дол. США), з яких 1,290 млрд. СДР (приблизно 2 млрд. дол. США) спрямовується на підтримку бюджету. Друге і третє фактичне надання засобів визначатимуться результатами двомісячних оглядів і виконанням критеріїв реалізаціїа на інший період реалізації програми поширюватимуться стандартні квартальні огляди і критерії реалізації.

У прес-релізі повідомляється, що продемонструвавши безпрецедентну рішучість, офіційні органи України (далі - офіційні органи) розробили сміливу програму для забезпечення макроекономічної і фінансової стабільності і усунення довготривалих дисбалансів і структурних недоліків з метою закласти міцну основу для високого і стійкого зросту. Програма зосереджена на: i) підтримці гнучкого обмінного курсу для відновлення конкурентоспроможності; ii) стабілізації фінансової системи; iii) поступовому зниженні неприпустимо високого бюджетного дефіциту; iv) усуненні збитків в паливно-енергетичному секторі при одночасному зміцненні систем соціального захисту населення; v) рішучій відмові від минулих підходів до управління, що створювали проблеми.

Після введення плаваючого курсу гривни офіційні органи твердо мають намір підтримувати режим гнучкого обмінного курсу і направляти грошово-кредитну політику на досягнення стабільності внутрішніх цін. При технічній допомозі Фонду вони планують ввести до середини 2015 року систему таргетування інфляції.

На період реалізації програми встановлений цільовий показник структурного коригування бюджету на 2 відсотки ВВПякий належним чином поєднує необхідність підтримки державного боргу на стійкій траєкторії з мінімізацією витрат коригування для економіки. Для підтримки конкурентоспроможності офіційні органи також намерены зберігати відповідність між ростом мінімальної оплати праці і заробітної плати в державному секторі і продуктивністю.

Українські офіційні органи планують усунути великі квазіфіскальні збитки Нафтогазу до 2018 року і підвищити міру прозорості і якість управління в цій компанії. З цією метою вони узяли курс на обгрунтовані, такі, що мають широку базу і стійкі в довгостроковому плані підвищення цін на газ і опалювання впродовж наступних декількох років починаючи з травня 2014 року. Принципово важливим елементом реформ є вдосконалення соціальної допомоги для захисту найуразливіших верств населення від коригувань цін на енергоресурси. В зв'язку з цим важливо прийти до швидкої угоди про погашення простроченої заборгованості, що накопичилася, і врегулювання суперечки відносно цін на газ з Газпромом для запобігання перебоям в торгівлі енергоресурсами між Росією і Україною.

Програма буде зосереджена на реформах в наступних основних областях: грошово-кредитна і курсова політика; фінансовий сектор; податково-бюджетна політика; паливно-енергетичний сектор; управління, прозорість і діловий клімат.

У прес-релізі МВФ говориться, що в середньостроковій перспективі економічні перспективи України покращають. Очікується, що в 2015 році ріст реального ВВП підвищиться до 2 відсотків, а в середньостроковій перспективі - до 4 - 4 1/ 2 відсотка. Рівень безробіття, що реагує на відновлення економіки із затримкою, поступово зменшиться з 8 1/2 відсотка в 2014 році до 7 1/2 відсотка до 2016 року. За підтримки за рахунок відновлення конкурентоспроможності прогнозується ріст експорту більш ніж на 6 відсотків в рік впродовж 2015 - 2016 років. До кінця 2016 року інфляція знизиться до приблизно 6 відсотків, і НБУ збільшить свої міжнародні резерви до майже 4-місячного покриття імпорту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини