Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що робити, якщо працівник захворів, а на підприємстві ще не створена комісія з соцстрахування?

24 квітня 2014, 13:53
648
0
Реклама

Якщо на новоствореному підприємстві впродовж місяця не призначений ні уповноваженого, ні комісію з соцстрахування, то керівник підприємства несе за це відповідальність і фактично бере на себе обов'язки уповноваженого по соціальному страхуваннюоскільки питання трудових стосунків відноситься до компетенції керівництва підприємства. Ключовим питанням в цьому випадку є своєчасність призначення матеріального забезпечення застрахованим особам і дотримання порядку використання засобів Фонду соцстрахування по тимчасовій втраті працездатності. Про це говориться в листі Старанній дирекції Фонду соцстраху по тимчасовій втраті працездатності від 18.04.2014 р.

У фонді соцстраху по тимчасовій втраті працездатності вважають, що уповноважений по соцстрахуванню може виконувати свої обов'язки до моменту створення комісії в терміни, передбачені п. 1.9 Положення про комісію з соціального страхування (далі - Положення).

Рішення про делегування членів в комісію з соцстрахування підприємства оформляються: працедавцем - його наказом, представником застрахованих осіб - постановою виборного органу профспілкової організації (об'єднаного представницького органу профспілкових організацій) або іншого уповноваженого найнятими робітниками органу.

Проте у разі відсутності на підприємстві профспілкової організації представляти інтереси застрахованих осіб мають право інші органи, що обираються працівниками цього підприємства, в порядку, визначеному ст. 245 КЗоТ України.

Таким чином, у фонді соцстраху по тимчасовій втраті працездатності на знову створеному підприємстві з чисельністю найнятих робітників більше 15 чоловік впродовж місяця виникає потреба в призначенні матеріального забезпечення, то, у виконання ч. 1 ст . 52 Закони, необхідно або терміново створити комісію з соцстрахуванняабо призначити уповноваженого, яким може бути керівник підприємстваякий фактично бере на себе обов'язки уповноваженого по соцстрахуванню. Такий уповноважений виконуватиме покладені на нього обов'язки до моменту створення комісії з соцстрахування, оскільки зобов'язання підприємства по створенню такої комісії залишаються невиконаними.

Нагадаємо, що згідно ч. 1 ст. 35 Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими похованням" від 18.01.2001 р. № 2240 (далі - Закон) посібник з тимчасової непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), при настанні у нього одного із страхових випадків.

Ч. 3 ст. 50 Закону передбачає, що рішення про призначення матеріального забезпечення приймається комісією з соцстрахування, яка здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає основу і правильність видачі листків непрацездатності і інших документів, що є основою для надання матеріального забезпечення і соціальних послуг.

Комісія з соцстрахування виконує свої функції відповідно до Положення.

Комісія з соцстрахування підприємства створюється при чисельності застрахованих осіб понад 15 працюючих по найму (тобто по трудових договорах). При чисельності на підприємстві застрахованих осіб 15 і менш на загальних зборах працівників обирається уповноважений по соцстрахуванню підприємства (п. 1.4 Положень).

На новоствореному підприємстві комісія (уповноважений) з соцстрахування підприємства створюється (обирається) у місячний термін після державної реєстрації підприємства (п. 1.9 Положень).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини