Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінюст не довіряє звіту про корупцію попередньої влади і готує альтернативний

16 квітня 2014, 17:27
124
0
Реклама

Мінюст оприлюднив щорічний звіт про результати боротьби з корупцією в органах центральної і місцевої влади. Документ на брифінгу в Кабміні особисто представив Міністр юстиції України Павло Петренко.

Інформація в звіті формувалася попереднім керівництвом відповідних органів. Тому одночасно з обнародуванням цього документу Мінюст звернувся до громадських і правозахисних організацій для того, щоб вони підготували альтернативний звіт про корупційних правопорушень за минулий рік.

"Громадський звіт відносно проблем з корупцією в системі органів влади буде також обнародуваний. Крім того, усі факти, надані громадськістю, будуть передані правоохоронцям для проведення перевірки"- відмітив Міністр.

П. Петренко відмітив, що, не дивлячись на те, що цей документ готувався минулим керівництвом відповідних органів, деякі цифри в нім показові.

"Можна констатувати, що правоохоронна система імітувала боротьбу з корупцією. Так, з 2 345 карних виробництв за корупційні правопорушення тільки 74 людини фактично понесли відповідальність. Жоден чиновник не притягав навіть до адміністративної відповідальності за корупційні дії"- підкреслив Міністр.

За словами пана Петренко, зараз є актуальним прийняття ряду законів, що стосуються боротьби з корупцією. Йдеться про законопроект про Національне антикорупційне бюро. Також необхідно ухвалити в цілому законопроект№ 4556 (детальніше в матеріалі - За основу ухвалений законопроект, що зобов'язує юрособ запобігати корупції).

"Відповідно до рекомендацій міжнародних організацій ми вводимо систему зовнішнього моніторингу по прибутках і витратах чиновникам, якими займатимуться податківці"- підкреслив він.

У свою чергу заступник Міністра юстиції Руслан Рябошапка анонсував підготовку нового антикорупційного законопроекту. Новий закон передбачатиме дуже детальні вимоги до чиновника і посилення відповідальності за корупцію.

По словах Р. Рябошапки, норми нового документу передбачають впровадження досконало нового механізму перевірки майнових декларацій (про новий проект Мінюсту читайте в матеріалі: Мінюст хоче створити Комісію із запобігання корупції).

Буде створений інститут моніторингу стилю життя чиновника. Якщо є сигнал, що чиновник живе не по зарплаті, то відповідні органи перевірятимуть ці факти. Ще одним важливим блоком стане анонімне повідомлення про факти і підозру в корупції, які фактично не врегульовані законом. Незабаром на сайті Мінюсту з'явиться сервіс, за допомогою якого будь-хто зможе повідомити про факти корупційних дійне приводячи власних даних, сказав заступник міністра.

Джерело: Мінюст.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини