Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За невиконання передвиборної програми Президентові заборонять балотуватися?

16 квітня 2014, 11:48
250
0
Реклама

Законопроектом № 4704 (автор - В. Петевка) встановлюється відповідальність народних депутатів і Президента України за невиконання передвиборних програм.

Закон про вибори народних депутатів і про вибори Президента пропонується доповнити статтями 52-1 і 44-1 відповідно відносно змісту передвиборної програми.

Передвиборна програма партії, кандидата в народні депутати України, Президента полягає з переліку конкретних реальних дій кандидата і термінів їх виконання.

Кандидат, обраний Президентом України, щорічно звітує перед виборцями і не пізніше 10 календарних днів після закінчення відповідного року уявляє в ЦВК звіт про стан виконання передвиборної програми.

Неуявлення або представлення з порушенням термінів щорічних звітів про стан виконання передвиборної програми кандидата, обраного Президентом, а також встановлена в судовому порядку бездіяльність кандидата в частині повторного невиконання передвиборної програми, тягне відповідальність у виді заборони відповідній особі балотуватися на наступних виборах Президента України.

У разі аналогічних порушень з боку кандидата в депутати в одномандатному окрузі йому можуть заборонити балотуватися на наступних виборах, а у разі порушень з боку партії, що висувала своїх кандидатів в загальнодержавного окрузі, партії можуть заборонити висувати своїх кандидатів на наступних виборах.

Повторне встановлення факту невиконання політичною партією своєї передвиборної програми загрожує втратою реєстраційного свідоцтва партії.

Проектом також передбачено, що ЦВК відмовляє в реєстрації кандидата в депутати / Президенти у разі непредставлення передвиборної програми, повторного встановлення факту невиконання передвиборної програми, подачі звітів про результати її виконання з порушенням термінів. Крім того, ЦВК може прийняти рішення про відміну реєстрації кандидата у разі вище вказаних порушень.

ЦВК здійснює контроль за виконанням передвиборної програми і за наявності порушень зобов'язана звернутися до Вищого адміністративного суду України з позовом про встановлення бездіяльності в частині невиконання передвиборної програми.

Право на звернення у ВАСУ по цій категорії справи не монополізується ЦВК, таке право на звернення мають усі суб'єкти відповідно до Кодексу адміністративного судочинства (наприклад, виборець, який вважає, що його право порушене), відмічає в пояснювальній записці автор.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини