Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати готові ратифікувати Римський статут міжнародного карного суду

Реклама

Сьогодні, 22 лютого, Геннадій Москаль зареєстрував у ВР проект Закону про ратифікацію Римського статуту міжнародного карного суду (№ 0072).

Законопроект розроблений з метою впровадження дієвого механізму притягнення до карної відповідальності за злочини проти людяності, боротьби з безкарністю в Україні, забезпечення дотримання гуманітарного права, фундаментальних прав і основних свобод людини, підвищення міжнародного іміджу нашої держави, а також припинення ескалації порушень прав людиниякі відбуваються по усій Україні.

Участь нашої держави в Римському статуті означає, що Україна приєдналася до співтовариства держав, що визнають необхідність функціонування постійного міжнародного карного суду як важливого засобу боротьби з безкарністю і забезпечення дотримання гуманітарного права, фундаментальних прав і основних свобод людини.

езкое загострення ситуації в Україні з 30 листопада 2013 року по теперішній час привело до численних порушень основних прав людини, і дій, що підпадають під визначення "злочину проти людяності". Адже, в розумінні ст. 7 Римського статуту злочинами проти людства являються, переслідування за політичними мотивами, знущання і тортури, а також укладення або інше позбавлення фізичної волі порушуючи засадничі норми права.

Протиправні діяння правоохоронних органів і окремих посадовців, посягання на права і свободи, життя і здоров'я громадян під час подій, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, залякування і побиття мирного населення кримінальними елементами спільно з міліцією, свідоме умисне порушення прав журналістів і медиків під час громадянського силового конфлікту, викрадення і зникнення громадських діячів, тортури активістів - усе це має ознаки цілеспрямованого державного терору з використанням політичної влади для підпорядкування населення. Ці злочини не мають терміну давності і за відсутності належної правової оцінки з боку національних судів, відносяться до юрисдикції саме міжнародного карного суду"- вказано в пояснювальній записці.

У разі ратифікації Римського статуту міжнародного карного судуприйнятого 17 липня 1998 року в Римі він набуде чинності для України з першого дня місяця, що йде за минулим шестидесятиденного терміну з дати здачі на зберігання ратифікаційної грамоти.

Нагадаємо, в Україні створена Комісія з розслідування порушень прав людини, яка формує Чорну книгу злочинів, докази з якої можна буде використовувати в Міжнародному карному суді в Гаазі.

Правова довідка ЛІГА :ЗАКОН:

Згідно ст. 193 Регламенти ВР законопроект про надання згоди на обов'язковість для України будь-якого міжнародного договору можуть подати лише Президент або Кабмін.

При цьому Регламентом встановлені досить жорсткі вимоги до документів, що додаються до цього законопроекту. Так, до нього в обов'язковому порядку повинні додаватися завірений переклад тексту договору на українську мову, а також автентичний екземпляр договору на мові оригіналу.

Що стосується Римського статуту Міжнародного карного суду, то він був підписаний Україною ще в 2000 році, проте досі не ратифікований. Формальною причиною цього є висловлена ще в 2002 році позиція КСУ про невідповідність статуту ст. 124 Конституції. Отже, на думку КСУ, ратифікації Римського статуту повинне передувати внесення змін до цієї статті Конституції. Цього досі зроблено не було.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини