Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЮРЛИГА публікує кращий кейс у сфері КСО за підсумками Pro Bono Awards 2013

10 лютого 2014, 14:32
446
0
Реклама

Нагороду за кращий кейс юрбизнеса у сфері КСО отримала юридична фірма Marchenko Danevych за популяризацію міжнародного публічного права в Україні і за вклад в юридичну освіту. З 2011 року компанія адмініструє в Україні міжнародний студентський конкурс Philip C.Jessup Moot Court Competition". Marchenko Danevych представили на конкурс кейс "Адміністрування в Україні міжнародного студентського конкурсу Philip C.Jessup moot court competition".

Як відмічають в ЮФ Marchenko Danevych, юридичний бізнес в Україні дуже повільно йшов до освоєння КСО, і конкурс Pro Bono Awards дозволяє не лише поділитися своїми практиками соціально-корпоративної відповідальності, але і надихнути колег на роботу в цьому напрямі. "Ми дуже раді і горді тим, що удостоїлися нагороди кращий кейс юрбизнеса у сфері КСО за адміністрування в Україні міжнародного студентського конкурсу Philip C.Jessup Moot Court Competition". Як юристи ми розділяємо відповідальність за високий рівень юридичної освіти в нашій країні, формування етичного ринку юридичних послуг і розвиток держави в цілому. Тому окрім адміністрування конкурсу основними напрямами у сфері КСО для нас являються законодавчі ініціативи і юридична підтримка недержавних організацій. На нагородженні Pro Bono Awards були коротко представлені дуже цікаві КСО проекти і ми з
нетерпінням чекаємо, коли вони будуть опубліковані в повному об'ємі, щоб перейняти досвід у колег
"- відмічають в ЮФ Marchenko Danevych.

Також юристи повідомили, що 14-16 лютого 2014 р. знову відбудеться конкурс ім. Ф. Джессапа.

Відмітимо, що на конкурс Pro Bono Awards 2013 кейс юрфірма подавала під брендом Ulysses. В період підведення підсумків конкурсу Danevych law firm і Ulysses обьединились в одну юрфірму Marchenko Danevych і під цим брендом отримали нагороду за кращий КСО кейс за підсумками Pro Bono Awards 2013.

Нижче публікуємо кейс ЮФ Marchenko Danevych в тому вигляді, в якому він подавався на участь в премії.

Ольга Соколоваменеджер відділу комунікацій Marchenko Danevych

ОПИС ПРОБЛЕМНОЇ СИТУАЦІЇ

Юридична освіта в Україні та сучасні можливості працевлаштування випускників правничих факультетів є нерозривно пов'язаними чинниками, які впливають на чимдалі соціальне становлення молодих фахівців.

Щороку кількість випускників юридичних факультетів зростає, а роботодавці продовжують нарікати на ті, що не можуть знайти висококваліфікованих спеціалістів. Це обумовлено тим, що чимала кількість вузів не пристосовані до підготовки конкурентоспроможних юридичних кадрів і неспроможні сформувати гідного фахівця- практика. Висококласні юристи-професіонали майже не займаються викладацькою діяльністю, що призводить до браку базових практичних навичок у випускників юридичних факультетів. Студентам не пояснюють, як потрібно складати процесуальні та корпоративні документи, готувати юридичний висновок або меморандум. Такі якості, як комунікабельність, вміння працювати в команді та критичне мислення також недостатньо розвиваються у стінах українських юридичних ВНЗ, а сморід безпосередньо впливають на успішне працевлаштування випускників - юристів.

У таких умовах найефективнішим способом здобуття якісних практичних навичок для українських студентів - правників є доля у міжнародних студентських юридичних конкурсах та змаганнях. Протягом таких турнірів студенти працюють над вирішенням детально продуманих конкретних справ, готують меморандуми, складають промови та беруть доля в усних дебатах.

Проте, існує низька факторів, які значно ускладнюють процес участі українських студентів у зазначених конкурсах. По-перше, на відміну від європейських та американських університетів, в Україні підготовка до студентських змагань з права не є частиною освітньої програми, а не тому заліковується. Студенти ризикують погіршити свої академічні показники, адже доля у конкурсах потребує відданої та тривалої підготовки. По-другу, більшість міжнародних юридичних конкурсів не представлені в Україні, оскільки немає фірми чи організації, яка б узяла на собі функції національного адміністратора. Це означає, що студенти не отримують жодної інформаційної, адміністративної, фінансової чи професійної домоги при підготовці до таких конкурсів. І по- третє, не маючи доступу до якісних навчально-методичних матеріалів, українські студенти не можуть гідно конкурувати з учасниками з інших країн.

РІШЕННЯ

У 2011 році юридична фірма Ulysses виступила з ініціативою взяти на собі обов'язки національного адміністратора конкурсу з міжнародного права ім. Філіпа Джессапа. На сьогодні це найпрестижніші змагання у світі серед студентів - правників. Основною метою конкурсу є забезпечення розуміння та застосування студентами міжнародного права, поваги до мирного вирішення спорів та верховенство права, поглиблення обміну досвідом між правовими школами світу та зосередження уваги студентів на гострих правових проблемах сучасності.

Ulysses забезпечує інформаційну, фінансову, адміністративну та фахову підтримку конкурсу з міжнародного права ім. Філіпа Джессапа в Україні. Конкурс відбувається у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду Організації Об' єднаних Націй. Для того, щоб усні раунди конкурсу проводилися у відповідно оснащених судових залах Ulysses досягла домовленості про співпрацю з Вищим господарським судом України.

Переможці національних чемпіонатів отримують право участі у міжнародних раундах конкурсу ім. Ф. Джессапа, які проводяться щовесни у Вашингтоні, США. За умовами конкурсу до Вашингтону, представляти Україну в міжнародних конкурсах їде лише одна команда, що посіла перше місце. Проте, спільними зусиллями з командами, що посіли другу та третє місце, Ulysses щорічно вдається домовитися з організаторами міжнародних раундів про долю більшої кількості команд від України на правах "exhibition teams", що дає більшій кількості талановитих студентів змогу спробувати свої сили на міжнародному рівні.

До суддівства конкурсу Ulysses запрошує провідних українських та зарубіжних юристів, що дозволяє студентами отримати поради та відгуки щодо своїх виступів від найкваліфікованіших професіоналів. Окрім представників успішних юридичних бізнесів, серед суддів конкурсу також є передставники міжнародних організацій (напр., ОБСЄ), посольств (напр., Департаменту юстиції при посольстві США) та ін.

Для того, щоб брати доля у конкурсі могли не тільки столичні команди, а й студенти з регіонів, Ulysses забезпечує командам безкоштовний проїзд, проживання та харчування під година змагань. Ulysses також надає учасникам доступ до якісних навчально-методичних матеріалів. Українські студенти отримують у подарунок авторитетні монографїї та підручники з питань міжнародного права, практичні посібники з юридичного листи та суднового ораторського мистецтва худе.

"Конкурс дає можливість здобути унікальний досвід виступів у суді, проявити вміння маніпулювати фактами, кинути виклик своїм знанням та вмінням та застосувати юридичну англійську на рівні міжнародного суду"- зазначає Маргарита Бондарукменеджер з розвитку бізнесу юридичної фірми Ulysses.

Крім цього, за результатами конкурсу, студенти, що показали відмінні результати протягом змагань, отримують можливість пройти двомісячне стажування в Ulysses або приєднатися до постійної команди фірми.

Провідні українські юристи, партнери юридичних фірм, викладачі права кращих українських вищих навчальних закладів колися булі учасниками або суддями Національного етапу конкурсу імені Філіпа Джессапа. Саме тому Ulysses пишається своїм статусом національного адміністратора та продовжує підтримувати в Україні це найпрестижніше у світі змагання серед студентів - правників.

РЕЗУЛЬТАТИ

За два роки (2011-2013), протягом яких Ulysses адмініструє конкурс з міжнародного права ім. Філіпа Джессапа в Україні, фірмі вдалося досягти неабияких результатів та дозволити студентам-правникам розвинути саме ті якості, які безпосередньо впливають на успішне працевлаштування після закінчення ВНЗ.

Так, наприклад, близько ста талановитих студентів, які приймали доля у конкурсі, отримали цінний досвід виступів в умовах справжнього суднового засідання, адже було досягнуте домовленості про проведення усних раундів в судових залах Вищого господарського суду України.

Більше 10 команд з регіонів України взяли можливість приймати долю у конкурсі завдяки фінансовій та адміністративній підтримці Ulysses. Їм булі забезпечені проїзд, проживання та харчування під година змагань.

Протягом підготовки та участі у конкурсі студенти працювали з великими обсягами літератури та першоджерел, що дозволило їм вдосконалити свої аналітичні навички. Письмове оформлення аргументів у рамках конкурсу надало їм можливість навчитися логічно, чітко й обгрунтовано формулювати свою позицію з певного юридичного питання, гідно виступати на судових дебатах та спростовувати аргументи контрагентів. Учасники конкурсу також підвищили рівень володіння англійською мовою, зокрема специфічною термінологією, що використовується в нормативно-правових актах. Учасники конкурсу ім. Ф. Джессапа в Україні отримали у подарунок більше 80 примірників підручників з питань міжнародного права, а також практичних посібників з юридичного листи та суднового ораторського мистецтва.

Більше 50 провідних юристів з України, Росії, Бразилії та США стали суддями українських національних раундів конкурсу. Від них учасники отримали професійні поради та оцінку своїх виступів, а також пропозиції про роботові та стажування. Так, наприклад, п'ятеро з колишніх учасників конкурсу пройшли двомісячне стажування в Ulysses або приєдналися до постійної команди фірми. Багато з випускників конкурсу, ще під година свого навчання в університеті, почали працювати у провідних фірмах України (Erst & Young, Baker & McKenzie, KPMG, Asters худе). Завдяки участі у конкурсі ім. Ф. Джессапа деякі студенти також отримали стипендії у найкращих закордонних університетах світу, серед яких Лейденський Університет, Ягеллонський Університет у Кракові, Кембриджський Університет та інші.

24 студента-правника отримали можливість представити Україну на міжнародних раундах конкурсу ім. Ф. Джессапа у Вашингтоні, США, обмінятися досвідом і знаннями з однолітками, а також особисто познайомитися з найкращими фахівцями світу.

На сьогодні, найголовнішим досягненням є впровадження дисципліни під назвою "Навчальні судові процеси" у Національному університеті Києво- Могилянська Академія. Ініціаторами створення даної дисципліни стали колишні учасники, а пізніше й тренери конкурсу з міжнародного права ім. Ф. Джессапа : Ольга Асадча, Сергій Півнів та Вікторія Ставчук. Сморід також ініціювали створення асоціації студентів з метою просування та координації діяльності, пов' язаної з навчальними судовими процесами, на Факультеті правничих наук НаУКМА. Ulysses забезпечує методологічну пітримку курсу.

Слухачами курсу сталі більше 20 студентів 2 та 3 курсів. У межах дисципліни студенти здобуватимуть практичні навички підготовки усних і письмових аргументів, що є необхідними для участі у будь-яких змаганнях такого типу, не поклад від їхньої предметної спеціалізації. Окрім того, даний курс має на меті допомогти студентам організувати свою роботові під година участі у міжнародних змаганнях з права. З цією метою на заняттях обговорюватимуться питання взаємодії у команді, планування робочого годині, ділового листування худе. Таким чином студенти отримали можливість готуватися до міжнародних конкурсів з права у рамках офіційної освітньої програми, здобувати важливі практичні навички, розвивати комунікабельність, вміння працювати в команді та критичне мислення.

Запис у резюме про долю у конкурсі ім. Ф. Джессапа одразу дає роботодавцю розуміння, що цей кандидат вміє ефективно працювати у стресових ситуаціях, правильно складати юридичні документи, якісно аналізувати інформацію та ефективно співрацювати з колегами. Крім того, такий кандидат має виправданий рівень знання англійської мови і може вільно послуговуватися нею у своїй професійній діяльності. На наш погляд, конкурс ім. Ф. Джессапа й надалі слугуватиме практичним доповненням до стандартної системи юридичної освіти в Україні, тому Ulysses планує й надалі виконувати обов'язки національного адміністратора конкурсу з міжнародного права ім. Ф. Джессапа та надавати можливості професійного розвитку усе більшій кількості студентів.

ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ

"Доля у конкурсі навчила міні юридично обгрунтовувати свою позицію посилаючись на міжнародні норми та рішення судів, успішно виступати на судових дебатах і спростовувати аргументи контрагентів. Завдяки цьому, заразом я працюю в міжнародній будівельній компанії та займаюся улюбленою справою - міжнародним правом"- Русскіх Тетяна (учасниця 2010-2012 рр., Національний Університет Одеська Юридична Академія).

"Конкурс поглибив мої знання з міжнародного права, дозволивши отримати навички публічних виступів, роботи з прецедентами, підготовки юридичних документів та аргументації, що, у свою чергу, зміцнило мій намір пов'язати свою професійну діяльність із міжнародним правом"- Богдан Токарський (учасник 2013 р., Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка).

"Конкурс відкрив у мені велику любов до міжнародного права, і якщо до нього я сумнівалась чи хочу бути справжнім юристом і брати долю у судових процесах, чи просто бути in - house lawyer, то після нього я впевнено і твердо вирішила для собі, що хочу бути задіяна у судових процесах. Завдяки конкурсу я потрапила на стажування до МЮФ "Інтегрітес", а заразом офіційно працюю паралегалом у тій самій фірмі"- Юлія Івасів (учасниця 2013 р., Національний університет "Острозька академія").

"Завдяки конкурсу я без значних зусиль вивчила англійську юридичну термінологію з нормативно-правових актів, що пізніше дозволило успішно пройти конкурс на стажування в Метинвест Холдинг (що вважаю великим досягненням)"- Ксенія Кузнєцова (учасниця 2013 р., Донецький національний університет).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини