Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЮРЛИГА публикует лучший кейс в сфере КСО по итогам Pro Bono Awards 2013

10 февраля 2014, 14:32
446
0
Реклама

Награду за лучший кейс юрбизнеса в сфере КСО получила юридическая фирма Marchenko Danevych за популяризацию международного публичного права в Украине и за вклад в юридическое образование. С 2011 года компания администрирует в Украине международный студенческий конкурс Philip C.Jessup Moot Court Competition». Marchenko Danevych представили на конкурс кейс «Администрирование в Украине международного студенческого конкурса Philip C.Jessup moot court competition».

Как отмечают в ЮФ Marchenko Danevych, юридический бизнес в Украине очень медленно шел к освоению КСО, и конкурс Pro Bono Awards позволяет не только поделиться своими практиками социально-корпоративной ответственности, но и вдохновить коллег на работу в этом направлении. «Мы очень рады и горды тем, что удостоились награды лучший кейс юрбизнеса в сфере КСО за администрирование в Украине международного студенческого конкурса Philip C.Jessup Moot Court Competition». Как юристы мы разделяем ответственность за высокий уровень юридического образования в нашей стране, формирование этичного рынка юридических услуг и развитие государства в целом. Поэтому кроме администрирования конкурса основными направлениями в сфере КСО для нас являются законодательные инициативы и юридическая поддержка негосударственных организаций. На награждении Pro Bono Awards были кратко представлены очень интересные КСО проекты и мы с
нетерпением ждем, когда они будут опубликованы в полном объеме, чтобы перенять опыт у коллег
», - отмечают в ЮФ Marchenko Danevych.

Также юристы сообщили, что 14-16 февраля 2014 г. снова состоится конкурс им. Ф. Джессапа.

Отметим, что на конкурс Pro Bono Awards 2013 кейс юрфирма подавала под брендом Ulysses. В период подведения итогов конкурса Danevych law firm и Ulysses обьединились в одну юрфирму Marchenko Danevych и под этим брендом получили награду за лучший КСО кейс по итогам Pro Bono Awards 2013.

Ниже публикуем кейс ЮФ Marchenko Danevych в том виде, в каком он подавался на участие в премии.

Ольга Соколова, менеджер отдела коммуникаций Marchenko Danevych

ОПИС ПРОБЛЕМНОЇ СИТУАЦІЇ

Юридична освіта в Україні та сучасні можливості працевлаштування випускників правничих факультетів є нерозривно пов'язаними чинниками, які впливають на подальше соціальне становлення молодих фахівців.

Щороку кількість випускників юридичних факультетів зростає, а роботодавці продовжують нарікати на те, що не можуть знайти висококваліфікованих спеціалістів. Це обумовлено тим, що чимала кількість вузів не пристосовані до підготовки конкурентоспроможних юридичних кадрів і неспроможні сформувати гідного фахівця-практика. Висококласні юристи-професіонали майже не займаються викладацькою діяльністю, що призводить до браку базових практичних навичок у випускників юридичних факультетів. Студентам не пояснюють, як потрібно складати процесуальні та корпоративні документи, готувати юридичний висновок або меморандум. Такі якості, як комунікабельність, вміння працювати в команді та критичне мислення також недостатньо розвиваються у стінах українських юридичних ВНЗ, а вони безпосередньо впливають на успішне працевлаштування випускників-юристів.

В таких умовах найефективнішим способом здобуття якісних практичних навичок для українських студентів-правників є участь у міжнародних студентських юридичних конкурсах та змаганнях. Протягом таких турнірів студенти працюють над вирішенням детально продуманих конкретних справ, готують меморандуми, складають промови та беруть участь в усних дебатах.

Проте, існує низка факторів, які значно ускладнюють процес участі українських студентів у зазначених конкурсах. По-перше, на відміну від європейських та американських університетів, в Україні підготовка до студентських змагань з права не є частиною освітньої програми, а тому не заліковується. Студенти ризикують погіршити свої академічні показники, адже участь у конкурсах потребує відданої та тривалої підготовки. По-друге, більшість міжнародних юридичних конкурсів не представлені в Україні, оскільки немає фірми чи організації, яка б взяла на себе функції національного адміністратора. Це означає, що студенти не отримують жодної інформаційної, адміністративної, фінансової чи професійної домоги при підготовці до таких конкурсів. І по-третє, не маючи доступу до якісних навчально-методичних матеріалів, українські студенти не можуть гідно конкурувати з учасниками з інших країн.

РІШЕННЯ

У 2011 році юридична фірма Ulysses виступила з ініціативою взяти на себе обов'язки національного адміністратора конкурсу з міжнародного права ім. Філіпа Джессапа. На сьогодні це найпрестижніші змагання у світі серед студентів-правників. Основною метою конкурсу є забезпечення розуміння та застосування студентами міжнародного права, поваги до мирного вирішення спорів та верховенство права, поглиблення обміну досвідом між правовими школами світу та зосередження уваги студентів на гострих правових проблемах сучасності.

Ulysses забезпечує інформаційну, фінансову, адміністративну та фахову підтримку конкурсу з міжнародного права ім. Філіпа Джессапа в Україні. Конкурс відбувається у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду Організації Об'єднаних Націй. Для того, щоб усні раунди конкурсу проводились у відповідно оснащених судових залах Ulysses досягнула домовленості про співпрацю з Вищим господарським судом України.

Переможці національних чемпіонатів отримують право участі у міжнародних раундах конкурсу ім. Ф. Джессапа, які проводяться щовесни у Вашингтоні, США. За умовами конкурсу до Вашингтону, представляти Україну в міжнародних конкурсах їде лише одна команда, що посіла перше місце. Проте, спільними зусиллями з командами, що посіли друге та третє місце, Ulysses щорічно вдається домовитися з організаторами міжнародних раундів про участь більшої кількості команд від України на правах «exhibition teams», що дає більшій кількості талановитих студентів змогу спробувати свої сили на міжнародному рівні.

До суддівства конкурсу Ulysses запрошує провідних українських та зарубіжних юристів, що дозволяє студентами отримати поради та відгуки щодо своїх виступів від найкваліфікованіших професіоналів. Окрім представників успішних юридичних бізнесів, серед суддів конкурсу також є представники міжнародних організацій (напр., ОБСЄ), посольств (напр., Департаменту юстиції при посольстві США) та ін.

Для того, щоб брати участь у конкурсі могли не тільки столичні команди, а й студенти з регіонів, Ulysses забезпечує командам безкоштовний проїзд, проживання та харчування під час змагань. Ulysses також надає учасникам доступ до якісних навчально-методичних матеріалів. Українські студенти отримують у подарунок авторитетні монографїї та підручники з питань міжнародного права, практичні посібники з юридичного письма та судового ораторського мистецтва тощо.

«Конкурс дає можливість здобути унікальний досвід виступів у суді, проявити вміння маніпулювати фактами, кинути виклик своїм знанням та вмінням та застосувати юридичну англійську на рівні міжнародного суду», - зазначає Маргарита Бондарук, менеджер з розвитку бізнесу юридичної фірми Ulysses.

Крім цього, за результатами конкурсу, студенти, що показали відмінні результати протягом змагань, отримують можливість пройти двомісячне стажування в Ulysses або приєднатися до постійної команди фірми.

Провідні українські юристи, партнери юридичних фірм, викладачі права кращих українських вищих навчальних закладів колись були учасниками або суддями Національного етапу конкурсу імені Філіпа Джессапа. Саме тому Ulysses пишається своїм статусом національного адміністратора та продовжує підтримувати в Україні це найпрестижніше у світі змагання серед студентів-правників.

РЕЗУЛЬТАТИ

За два роки (2011-2013), протягом яких Ulysses адмініструє конкурс з міжнародного права ім. Філіпа Джессапа в Україні, фірмі вдалося досягти неабияких результатів та дозволити студентам-правникам розвинути саме ті якості, які безпосередньо впливають на успішне працевлаштування після закінчення ВНЗ.

Так, наприклад, близько ста талановитих студентів, які приймали участь у конкурсі, отримали цінний досвід виступів в умовах справжнього судового засідання, адже було досягнуто домовленості про проведення усних раундів в судових залах Вищого господарського суду України.

Більше 10 команд з регіонів України одержали можливість приймати участь у конкурсі завдяки фінансовій та адміністративній підтримці Ulysses. Їм були забезпечені проїзд, проживання та харчування під час змагань.

Протягом підготовки та участі у конкурсі студенти працювали з великими обсягами літератури та першоджерел, що дозволило їм вдосконалити свої аналітичні навички. Письмове оформлення аргументів в рамках конкурсу надало їм можливість навчитися логічно, чітко й обґрунтовано формулювати свою позицію з певного юридичного питання, гідно виступати на судових дебатах та спростовувати аргументи контрагентів. Учасники конкурсу також підвищили рівень володіння англійською мовою, зокрема специфічною термінологією, що використовується в нормативно-правових актах. Учасники конкурсу ім. Ф. Джессапа в Україні отримали у подарунок більше 80 примірників підручників з питань міжнародного права, а також практичних посібників з юридичного письма та судового ораторського мистецтва.

Більше 50 провідних юристів з України, Росії, Бразилії та США стали суддями українських національних раундів конкурсу. Від них учасники отримали професійні поради та оцінку своїх виступів, а також пропозиції про роботу та стажування. Так, наприклад, п'ятеро з колишніх учасників конкурсу пройшли двомісячне стажування в Ulysses або приєдналися до постійної команди фірми. Багато з випускників конкурсу, ще під час свого навчання в університеті, почали працювати у провідних фірмах України (Erst & Young, Baker & McKenzie, KPMG, Asters тощо). Завдяки участі у конкурсі ім. Ф. Джессапа деякі студенти також отримали стипендії у найкращих закордонних університетах світу, серед яких Лейденський Університет, Яґеллонський Університет у Кракові, Кембриджський Університет та інші.

24 студента-правника отримали можливість представити Україну на міжнародних раундах конкурсу ім. Ф. Джессапа у Вашингтоні, США, обмінятися досвідом і знаннями з однолітками, а також особисто познайомитися з найкращими фахівцями світу.

На сьогодні, найголовнішим досягненням є впровадження дисципліни під назвою «Навчальні судові процеси» у Національному університеті Києво-Могилянська Академія. Ініціаторами створення даної дисципліни стали колишні учасники, а пізніше й тренери конкурсу з міжнародного права ім. Ф. Джессапа: Ольга Асадча, Сергій Петухов та Вікторія Ставчук. Вони також ініціювали створення асоціації студентів з метою просування та координації діяльності, пов'язаної з навчальними судовими процесами, на Факультеті правничих наук НаУКМА. Ulysses забезпечує методологічну пітримку курсу.

Слухачами курсу стали більше 20 студентів 2 та 3 курсів. В межах дисципліни студенти здобуватимуть практичні навички підготовки усних і письмових аргументів, що є необхідними для участі в будь-яких змаганнях такого типу, не залежно від їхньої предметної спеціалізації. Окрім того, даний курс має на меті допомогти студентам організувати свою роботу під час участі у міжнародних змаганнях з права. З цією метою на заняттях обговорюватимуться питання взаємодії у команді, планування робочого часу, ділового листування тощо. Таким чином студенти отримали можливість готуватися до міжнародних конкурсів з права в рамках офіційної освітньої програми, здобувати важливі практичні навички, розвивати комунікабельність, вміння працювати в команді та критичне мислення.

Запис у резюме про участь у конкурсі ім. Ф. Джессапа одразу дає роботодавцю розуміння, що цей кандидат вміє ефективно працювати у стресових ситуаціях, правильно складати юридичні документи, якісно аналізувати інформацію та ефективно співрацювати с колегами. Крім того, такий кандидат має виправданий рівень знання англійської мови і може вільно послуговуватися нею у своїй професійній діяльності. На наш погляд, конкурс ім. Ф. Джессапа й надалі слугуватиме практичним доповненням до стандартної системи юридичної освіти в Україні, тому Ulysses планує й надалі виконувати обов'язки національного адміністратора конкурсу з міжнародного права ім. Ф. Джессапа та надавати можливості професійного розвитку все більшій кількості студентів.

ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ

«Участь у конкурсі навчила мене юридично обґрунтовувати свою позицію посилаючись на міжнародні норми та рішення судів, успішно виступати на судових дебатах і спростовувати аргументи контрагентів. Завдяки цьому, зараз я працюю в міжнародній будівельній компанії та займаюся улюбленою справою - міжнародним правом», - Русскіх Тетяна (учасниця 2010-2012 рр., Національний Університет Одеська Юридична Академія).

«Конкурс поглибив мої знання з міжнародного права, дозволив отримати навички публічних виступів, роботи з прецедентами, підготовки юридичних документів та аргументації, що, у свою чергу, зміцнило мій намір пов'язати свою професійну діяльність із міжнародним правом», - Богдан Токарський (учасник 2013 р., Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка).

«Конкурс відкрив у мені велику любов до міжнародного права, і якщо до нього я сумнівалась чи хочу бути справжнім юристом і брати участь у судових процесах, чи просто бути in-house lawyer, то після нього я впевнено і твердо вирішила для себе, що хочу бути задіяна у судових процесах. Завдяки конкурсу я потрапила на стажування до МЮФ «Інтегрітес» , а зараз офіційно працюю паралегалом у тій самій фірмі», - Юлія Івасів (учасниця 2013 р., Національний університет «Острозька академія»).

«Завдяки конкурсу я без значних зусиль вивчила англійську юридичну термінологію з нормативно-правових актів, що пізніше дозволило успішно пройти конкурс на стажування в Метинвест Холдинг (що вважаю великим досягненням)», - Ксенія Кузнецова (учасниця 2013 р., Донецький національний університет).

Оставьте комментарий
Войдите чтобы оставить комментарий
Войти

Похожие новости