1 лютого 2014 р. офіційно опублікований Закон № 737 - VII "Про усунення негативних наслідків і недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зборів" (відповідний законопроект № 4021-3 прийнятий 29 січня).
Згідно з цим Законом, звільняються від карної відповідальності особи, що є підозрюваними або звинувачуваними (підсудними) в здійсненні у період з 27 грудня 2013 року по день набуття чинності цього Закону злочинів, передбачених деякими статтями УК (детальніше читайте: Мітингуючих амністують тільки після звільнення адмінбудівель і Грушевського). Цей Закон неоднозначно сприйнятий суспільством і названий "законом про заручників".
Закон набуває чинності з дня, що йде за днем його публікації, проте вводиться в дію з дняпублікації, що йде за днем, на офіційному сайті Генпрокуратури повідомлення Генпрокурора про фактичне здійснення учасниками масових акцій протесту сукупності наступних дій :
1) звільнення усіх зайнятих в Києві і інших населених пунктах України під час акцій протесту будівель або приміщень органів державної влади і органів місцевого самоврядування, а також допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють, і зняття інших перешкод для належного функціонування вказаних об'єктів;
2) розблокування транспортних комунікацій на вулиці Грушевського в Києві учасниками масових акцій протесту;
3) розблокування інших вулиць, площ, провулків, бульварів і так далі в місті Києві і інших населених пунктах України, окрім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.
Відповідне повідомлення Генпрокурор розміщує тільки за умови, що такі дії були здійснені учасниками масових акцій протесту не пізніше 15 днів з дня, що йде за днем набуття чинності Закону.
Якщо до закінчення цього терміну публікація на офіційному сайті ГПУ не буде здійснена, цей Закон втрачає силу з дня, що йде за останнім днем цього терміну.
Таким чином, якщо по 17 лютого Євромайдани в Києві і інших регіонах України не підуть з площ і вулиць, то "закон про заручників" втратить силу.
Нагадаємо, що активісти Євромайдану після ухвалення даннго Закону заявили, що не збираються розходитися до виконання усіх вимог Майдану.
Юристи, у свою чергу, звертають увагу на сумнівний правовий характер цього документу. Детальніше читайте думка Артема Афяна, керівного партнера АТ "Юскутум" - "Ящик Пандори. Що означає для українського права закон про амністію".