Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як зміняться форми податкових декларацій?

Реклама

Миндоходов направило в Мінюст для державної реєстрації форми податкових декларацій, затверджених наказами від 16 грудня 2013 року № 810 "Про затвердження форми Податкової декларації про результати спільної діяльності на території України без створення юридичної особи і Порядку ведення обліку результатів спільної діяльності на території України без створення юридичної особи" (далі - податкова декларація про спільну діяльність ) і від 30 грудня 2013 роки № 872 "Про затвердження форми податкової декларації по податку на прибуток підприємств" (далі - податкова декларація підприємств). Про це повідомило Миндоходов в листі від 18 січня 2014 року № 1097/7/99-99-19-03-01-16.

Миндоходов повідомило, що із зацікавленими міністерствами і відомствами нині узгоджуються проекти форм :

- податкових декларацій по податку на прибуток банку;

- податкових декларацій по податку на прибутки (прибуток) страховика;

- розрахунків податкових зобов'язань по сплаті консолідованого податку на прибуток;

- по податку на прибуток нерезидентів, що здійснюють діяльність на території України через постійне представництво;

- податкового звіту про використання засобів неприбутковими установами і організаціями.

Зокрема, податкова декларація підприємств містить чіткий розрахунок авансових внесків по податку на прибуток як для 2014 року, так і для майбутніх звітних (податкових) років, і нову редакцію додатка ЦП "Операції з цінними паперами."., у якому враховуються показники прибутків і витрат від операцій:

- з цінними паперами, які знаходяться / не звертаються на фондовій біржі (таблиця. 1 - 2);

- з корпоративними правами в іншій, чим цінні папери, формі і окремим видам цінних паперів (таблиця. 3);

- по РЕПО і дериватами (таблиця. 4).

Також податкові декларації доповнені новим додатком ТЦ, в якому платником податків відбивається "Самостійна, пропорційна і / або зворотне коригування податкових зобов'язань платника податків для цілей трансфертного ціноутворення".

Миндоходов вказало, що згідно з абзацом 2 пункти 46.6 ст. 46 Податкового кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), що набувають чинності для складання звітності за податковий період, що йде за податковим періодом в якому відбулося їх обнародування, діють форми декларацій (розрахунків), действительныее до такого визначення.
Але, проте, платникам податків рекомендовано представляти податкову звітність за звітний (податковий) 2013 рік по нових формахоскільки це дозволить правильно визначити податкові зобов'язання по податку на прибуток, що повинне запобігти виникнення непорозумінь між контролюючими органами і платниками податків.

Також Миндоходов нагадало, що згідно з пунктом 49.18 ст. 49 і пункту 57.1 ст. 57 НК податкові декларації подаються платниками податку на прибуток, базовим звітним (податковим) періодом для яких є:

- календарний квартал - впродовж 40 календарних днів, що йдуть за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), тобто не пізніше за 10 лютого 2014 року;

- календарний рік - впродовж 60 календарних днів, що йдуть за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто не пізніше за 3 березня 2014 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини